Skanzen lidové architektury v Řimicích - Haná

Skanzen lidové architektury v Řimicích - Haná

Kategorie

Muzea a galerie

Oblast

Střední Morava a Haná

Nejbližší město

Holešov

Nadmořská výška

150 m n. m.

Popis

Skanzen lidové architektury a kultury v Rymicích je při silnici mezi Holešovem a Přerovem. Když slunce zapadá to je krásně osvětlené, ale není otevřené museum. Mohu doporučit k příležitostnému zastavení. Slaměné střechy jen tak neuvidíte.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Podívejte se na lidový skansen v Rymicích u Holešova.

   

  Tím jak jsou v dnešní době rozkopané silnice v celém našem okolí, tedy na Hané a na Moravě vůbec, tak se stalo, že jsem se musel cestou po objížďce zastavit a nafotit něco, co mě hodně překvapilo. je to nově otevřený lidový skansen v obci Rymice, kterou budete projíždět, když pojedete z Holešova do Přerova. Součástí skansenu je větrný mlýn a krásné stavby se šindelovou střechou. A když se slunce ukládalo ke spánku, o to krásnější to bylo podívání a horečné focení. Mohu doporučit si tam odskočit. Uvnitř staveb je i museum s tématikou dané doby. Na tomto webu pak najdete detaily, pokud se tam podíváte a nebude právě otevírací doba.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Stará Voda, Libavá

  Stará Voda, Libavá

  Místo schované veřejnosti skoro po celý rok, místo, kde se podepsala totalitní minulost se vším co tehdy k tomu patřilo.

  Hrad Lukov u Fryštáku

  Hrad Lukov u Fryštáku

  Hrad Lukov nad obcí Lukov při městě Fryšták najdete kousek od Zlína. Dostanete se k němu i po silnici od Tesáku a Trojáku v Hostýnských vrších přes obec Drškovou. Hodně zajímavé místo, pěkně schované v lesích.

  Židovské památky v Olomouci

  Židovské památky v Olomouci

  Jen tak na kole po městě Olomouci, abych si mohl nafotit podle prospektu vše co souvisí se židovskou minulostí v Olomouci.

  Větrný mlýn Kuželov - Bílé Karpaty

  Větrný mlýn Kuželov - Bílé Karpaty

  Větrný mlýn v Kuželově, je technickou památkou na hranici se Slovenském v CHKO Bílé Kapraty. Když pojedete přes Strážnici k řece Moravě, zastavte se na Slováckém Slavíně u hrobů bratří Úprků v obci Kněždub.

  Prohlídka parní vodárny v Olomouci - Černovíře

  Prohlídka parní vodárny v Olomouci - Černovíře

  Den otevřených památek 12.září 2015. Navštěvujeme parní vodárnu v Olomouci - Černovíře. Soustrojí parní pumpy je od roku 1889 stále v provozu. Vodárna bývá otevřena jen "na den vody" a při otevřených památkách v září.