Skanzen lidové architektury v Řimicích - Haná

Skanzen lidové architektury v Řimicích - Haná

Kategorie

Muzea a galerie

Oblast

Střední Morava a Haná

Nejbližší město

Holešov

Nadmořská výška

150 m n. m.

Popis

Skanzen lidové architektury a kultury v Rymicích je při silnici mezi Holešovem a Přerovem. Když slunce zapadá to je krásně osvětlené, ale není otevřené museum. Mohu doporučit k příležitostnému zastavení. Slaměné střechy jen tak neuvidíte.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Podívejte se na lidový skansen v Rymicích u Holešova.

   

  Tím jak jsou v dnešní době rozkopané silnice v celém našem okolí, tedy na Hané a na Moravě vůbec, tak se stalo, že jsem se musel cestou po objížďce zastavit a nafotit něco, co mě hodně překvapilo. je to nově otevřený lidový skansen v obci Rymice, kterou budete projíždět, když pojedete z Holešova do Přerova. Součástí skansenu je větrný mlýn a krásné stavby se šindelovou střechou. A když se slunce ukládalo ke spánku, o to krásnější to bylo podívání a horečné focení. Mohu doporučit si tam odskočit. Uvnitř staveb je i museum s tématikou dané doby. Na tomto webu pak najdete detaily, pokud se tam podíváte a nebude právě otevírací doba.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Hrad ve Šternberku na Moravě

  Hrad ve Šternberku na Moravě

  Šternberk má svůj hrad nad městem, uvidíte zde nádherných chrám s klášterem a určitě víte, že město je známé svými automobilovými závody v jízdě do vrchu Ecce Homo Šternberk.

  Museum kočárů v Čechách pod Kosířem

  Museum kočárů v Čechách pod Kosířem

  V roce 2009 bylo poprvé otevřeno museum kočárů, jediné toho druhu u nás. Je kousek od zámku s krásným parkem v obci Čechy pod Kosířem. Každým rokem se zde pořádá setkání řemesel, která na výrobě kočárů pracovala a pracuje dodnes.

  rozhledna na sv.Hostýně a na Marušce

  rozhledna na sv.Hostýně a na Marušce

  Podzimní výlet na rozhledny na sv.Hostýně a na Marušce je výletem za barvami přírody a tentokrát i za krásou, kterou vytváří světlo zapadajícího slunce na hostýnské magistrále. Výborná a nová cyklostezka i zimní trasa na běžky.

  Sady a parkové úpravy v Olomouci

  Sady a parkové úpravy v Olomouci

  Krajské město Olomouc má svůj poklad také v sadech a parkových úpravách, které obklopují jeho historické jádro. V současné době parky ožívají, stále se v nich něco děje a sady žijí studentským životem, už to není jen o poklidném posezení.

  Vnorovy a Spytihněv - přístavy na Baťově kanále

  Vnorovy a Spytihněv - přístavy na Baťově kanále

  Byl jsem se podívat do přístavů na Baťově kanále ve Vnorovech a Spytihněvi. Ve Vnorovech technické řešení zdymadel a ve Spytihněvi pak mohutné zdymadlo na řece Moravě s vodní elektrárnou. Můžete si zde i půjčit loď i lodičku a projet se.