rozhledna U Strejců

rozhledna U Strejců

Kategorie

Rozhledny, vyhlídky, věže

Oblast

Západní Čechy a Český les

Nejbližší město

Sokolov

Nadmořská výška

632 m n. m.

Popis

Dřevěná rozhledna stojící na okraji golfového areálu v Lubech u Chebu.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Rozhledna U Strejců se nachází u západočeského městečka Luby, v těsné blízkosti hranic s Německem. Obcí známou především výrobou hudebních nástrojů prochází naučná stezka Lubsko a právě na její trase stojí také tato zajímavá celodřevěná rozhledna.

  rozhledna U Strejců

  Rozhledna byla postavena na okraji pole nad zdejším golfovým hřištěm ve spolupráci s místním podnikatelem panem Strejčkem. Odtud zřejmě i ten její název…

  rozhledna U Strejců

  Pro veřejnost byla oficiálně zpřístupněna 14.srpna 2005.

  rozhledna U Strejců

  Rozhledna je 22 metrů vysoká a z částečně zastřešené vyhlídkové plošiny o velikosti 7x7m jsou pěkné kruhové výhledy na okolní krajinu. Vidět lze například Vysoký kámen, Zlatý vrch, Liščí horu nebo Slavkovský les.

  rozhledna U Strejců

  Přijít nebo přijet na kole k rozhledně lze po již zmiňované naučné stezce Lubsko nebo červené turistické značce. Cesta není nijak náročná, pouze v závěru je trošku strmější stoupání. Motorizovaní mohou zaparkovat u restaurace golfového areálu jen několik desítek metrů od rozhledny.

  rozhledna U Strejců

  rozhledna U Strejců

  A na závěr trochu smutná zpráva. Při návštěvě rozhledny v červenci 2014 byla jinak volně přístupná rozhledna zřejmě kvůli technickému stavu uzavřena.

  rozhledna U Strejců

  Těžko říci, zda jen přechodně a kdy a jestli vůbec bude ještě pro veřejnost opět zpřístupněna. Pravděpodobně to bude záviset na tom, jestli se na rozhlednu U Strejců najdou nějaké finanční prostředky…   

  rozhledna U Strejců

  A když už budete tady, můžete si ještě prohlédnout volně přístupnou zříceninu bývalého zámku Luby, ležící v lesíku vedle golfového hřiště necelých 400m odtud.

  zřícenina zámku Luby

  A na závěr ještě mapka okolí rozhledny U Strejců.

  mapa

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Svatošské skály

  Svatošské skály

  Národní přírodní památka Svatošské skály s podobou zkamenělého svatebního průvodu a s přilehlým houpacím mostem se nachází na území chráněné oblasti Slavkovský les.

  Noční Františkovy Lázně

  Noční Františkovy Lázně

  Františkovy lázně – známé západočeské lázeňské město. Výlet do Františkových lázní již je součástí tohoto profilu. Byl vložen 30.04.2016.

  kaple sv. Felixe, Klenová

  kaple sv. Felixe, Klenová

  Kaple se zajímavým dřevěným opláštěním pouze z jedné strany stavby.

  Františkovy Lázně – evangelický kostel sv. Petra a Pavla

  Františkovy Lázně – evangelický kostel sv. Petra a Pavla

  Jednou z kulturních památek České republiky ve Františkových lázních evangelický kostel sv. Petra a Pavla. Nachází se poblíž lázeňského centra, přibližně 350 m od Národní ulice v ulici Anglické u její křižovatky s ulicí Francouzskou.

  Tvrz Okrouhlá

  Tvrz Okrouhlá

  Bývalá tvrz se nachází v obci Okrouhlá na Chebsku na pravém břehu přehradního jezera Jesenice. Obec Okrouhlá se rozkládá při silnici spojující Cheb a Mariánské Lázně, cca 2 km od sypané přehradní hráze Jesenice.