Pozůstatky letohrádku Kamýk se nachází na skalnaté vyvýšenině v Oseku u Rokycan.
Ještě než tu byl letohrádek postaven, stával na tomto vršku vysoký kamenný sloup s křížem na vrcholku ověnčen císařskou korunou pozlacenou ohněm a obklopený sochami světců sv.Vavřince, Floriána, Háty a Kristýny, kteří byli uctíváni jako patroni proti moru. Údajně tu stála i poustevna, ale dnes po tomto místě zvláštní zbožnosti již není ani památky a zaniklo zřejmě v souvislosti s výstavbou letohrádku.
Po roce 1750 nechal totiž hrabě Jan Šternberk na vršku vybudovat barokní letohrádek. Šlo o přízemní budovu obdélníkového půdorysu, jež se stala součástí módního krajinářského parku a sloužila k občasným pobytům vrchnosti z nedalekého zámku.
V roce 1774 přestává být osecký zámek panským sídlem a funkce letohrádku tak pozbývá smyslu. V průběhu 19.století tak pustl a postupně se změnil ve zříceninu.
Na vrch Kamýk se zříceninou letohrádku vede modře značená turistická cesta z centra obce.
Ještě před vstupem na návrší Kamýku je velká informační tabule popisující toto místo.
Za ní následuje židovský hřbitov s mnoha starými kamennými náhrobky, z nichž nejstarší pochází údajně z roku 1804.
Pak už se objevují působivé pozůstatky bývalého letohrádku Kamýk.
Z něj se dochovaly již pouze zbytky delších obvodových zdí se zaobalenými nárožími, napovídající o pravděpodobném tvaru a velikosti letohrádku.
V každé ze zdí jsou čtyři otvory na okna, které zdobily ornamenty.
V 70. letech 20.století byly zdi nově omítnuty.
Od letohrádku je pěkný výhled na samotnou obec Osek a její okolí.
Zřícenina Kamýku je celoročně volně přístupná a její pozůstatky i s územím vrchu byly v roce 1977 prohlášeny za chráněné území.
Mapka Oseku s letohrádkem Kamýk.