Jan Becher muzeum

Jan Becher muzeum

Kategorie

Muzea a galerie

Oblast

Západní Čechy a Český les

Nejbližší město

Karlovy Vary

Popis

Muzeum i výrobní závod s tajnou recepturou bylinného likéru pod jednou střechou.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Řekne-li se slovo becherovka, většině lidí se vybaví Karlovy Vary a jejich jedinečný bylinný likér. Ano, becherovka patří k neodmyslitelným symbolům města Karlovy Vary, stejně jako porcelán či lázeňské oplatky.

  Jan Becher muzeum

  Becherovka byla založena v roce 1807 a od té doby si získala světový věhlas. Tehdy Jan Becher zanechal svého lékárnictví, postavil továrnu a svoji tajnou recepturou bylinného likéru začal plnit originální ploché lahve.

  Jan Becher muzeum

  Jan Becher muzeum je součástí výrobního závodu, který se nachází na začátku centra Karlových Varů kousek od autobusového a vlakového nádraží. Nelze ho přehlédnout, neboť hned u muzea stojí obrovská dokonalá kopie lahve becherovky, viditelná již z velké dálky.

  Jan Becher muzeum

  V muzeu se dozvíte o historii becherovky, její výrobě a skladování. Součástí prohlídky je návštěva původních sklepů a vybraných výrobních prostorů. Některé prostory jsou z pochopitelných důvodů v utajení. Co kdybyste náhodou odhalili tajemství receptury míchání bylin, květů, listů, koření a dalších produktů, jež tvoří základ tohoto bylinného likéru. Prý ho znají pouze dva lidé z firmy.

  Jan Becher muzeum

  Ještě zde můžete vidět různé historické exponáty spjaté s becherovkou a shlédnout krátký film. Součástí vstupného je i degustace becherovky nebo jiných nápojů z produkce společnosti. 

  Jan Becher muzeum

  A doufám, že nedopadnete jako já. Jsem rodilý karlovarák a za studentských let jsem dělal přímo v provozu této budovy brigádu. Dostupnost likéru během pracovní doby byla tehdy asi jako, když si jdete k umyvadlu a natočíte si vodu z kohoutku. Nechtějte vědět, jak dopadl můj první pracovní den. Jen prozradím, že po čase se mi chuť k becherovce zase vrátila…

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Poutní místo Skoky

  Poutní místo Skoky

  Poutní místo Skoky se nachází na Karlovarsku nedaleko města Žlutice.

  Přírodní památka Homolka

  Přírodní památka Homolka

  Přírodní památka Homolka se nachází v Karlovarském kraji v CHKO Slavkovský les mezi Bečovem nad Teplou a vískou Chodovem. (pozor – neplést si s městem Chodovem). Zdejší skalní útvar tvoří bývalá sopka.

  kaple sv. Felixe, Klenová

  kaple sv. Felixe, Klenová

  Kaple se zajímavým dřevěným opláštěním pouze z jedné strany stavby.

  Tržní kolonáda (Karlovy Vary)

  Tržní kolonáda (Karlovy Vary)

  Dřevěná stavba švýcarského stylu s legendárním pramenem Karla IV.

  hradiště Příkopy

  hradiště Příkopy

  Částečně zachovalé unikátní opevnění slovanského hradiště či hrádku.