Jan Becher muzeum

Jan Becher muzeum

Kategorie

Muzea a galerie

Oblast

Západní Čechy a Český les

Nejbližší město

Karlovy Vary

Popis

Muzeum i výrobní závod s tajnou recepturou bylinného likéru pod jednou střechou.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Řekne-li se slovo becherovka, většině lidí se vybaví Karlovy Vary a jejich jedinečný bylinný likér. Ano, becherovka patří k neodmyslitelným symbolům města Karlovy Vary, stejně jako porcelán či lázeňské oplatky.

  Jan Becher muzeum

  Becherovka byla založena v roce 1807 a od té doby si získala světový věhlas. Tehdy Jan Becher zanechal svého lékárnictví, postavil továrnu a svoji tajnou recepturou bylinného likéru začal plnit originální ploché lahve.

  Jan Becher muzeum

  Jan Becher muzeum je součástí výrobního závodu, který se nachází na začátku centra Karlových Varů kousek od autobusového a vlakového nádraží. Nelze ho přehlédnout, neboť hned u muzea stojí obrovská dokonalá kopie lahve becherovky, viditelná již z velké dálky.

  Jan Becher muzeum

  V muzeu se dozvíte o historii becherovky, její výrobě a skladování. Součástí prohlídky je návštěva původních sklepů a vybraných výrobních prostorů. Některé prostory jsou z pochopitelných důvodů v utajení. Co kdybyste náhodou odhalili tajemství receptury míchání bylin, květů, listů, koření a dalších produktů, jež tvoří základ tohoto bylinného likéru. Prý ho znají pouze dva lidé z firmy.

  Jan Becher muzeum

  Ještě zde můžete vidět různé historické exponáty spjaté s becherovkou a shlédnout krátký film. Součástí vstupného je i degustace becherovky nebo jiných nápojů z produkce společnosti. 

  Jan Becher muzeum

  A doufám, že nedopadnete jako já. Jsem rodilý karlovarák a za studentských let jsem dělal přímo v provozu této budovy brigádu. Dostupnost likéru během pracovní doby byla tehdy asi jako, když si jdete k umyvadlu a natočíte si vodu z kohoutku. Nechtějte vědět, jak dopadl můj první pracovní den. Jen prozradím, že po čase se mi chuť k becherovce zase vrátila…

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Naučná stezka Stará Plzeň a kupci

  Naučná stezka Stará Plzeň a kupci

  Za naučnou stezkou Stará Plzeň a kupci je potřeba si zajet na Plzeňsko do města Starý Plzenec.

  Prameny v Pramenech

  Prameny v Pramenech

  Prameny – údajně nejzadluženější obec v republice. Nachází se v oblasti Slavkovského lesa v okrese Cheb, na území Karlovarského kraje. Obec, jak už její název napovídá, je známá výskytem minerálních pramenů. Žije v ní 112 obyvatel.

  Národní přírodní rezervace Soos

  Národní přírodní rezervace Soos

  Národní přírodní rezervace (vyhlášena v roce 1964) se nachází na Chebsku v lokalitě Hájek, severně od Františkových Lázní. Rozkládá se na ploše 221 ha, přístupná je však jen část.

  Kynžvartský kámen

  Kynžvartský kámen

  Kynžvartský kámen je asi 6 metrů vysoký osamělý žulový balvan přibližně homolového tvaru s dobře vyvinutými pseudoškrapy. Stojí téměř osaměle ve vzrostlém lese jižně od Lázní Kynžvart. Je chráněn jako přírodní památka.

  Hrad Seeberg

  Hrad Seeberg

  Hrad Seeberg stojí na návrší ve vesničce Ostroh nedaleko Františkových Lázní.v okrese Cheb. Postaven byl někdy ve 12. až 13. století. Je chráněn jako kulturní památka České republiky. Je častým cílem výletů.