ZOOPARK Chomutov

ZOOPARK Chomutov

Kategorie

ZOO a zvířata

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Chomutov

Popis

ZOOPARK Chomutov se specializuje především na zvířata palearktické oblasti zejména evropské části.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Zoologické zahrady jsou ideálním odpočinkovým místem pro všechny návštěvníky bez rozdílu věku. A ZOOPARK Chomutov není výjimkou, i když není úplně typickou ukázkou zoologické zahrady se slony, tygry nebo žirafami. Specializuje se především na zvířata palearktické oblasti zejména evropské části. Takže tu spíše uvidíme kozy, vlky, koně nebo kočky.

  ZOOPARK Chomutov-divoké kočky

  ZOOPARK Chomutov byl založen v roce 1975 a od té doby urazil velký kus cesty. Přibyla zvířata, nové výběhy, využily se vhodně vodní plochy, až vzniklo krásné přírodní prostředí s více jak 180 druhy zvířat. Mezi nejvýznamnější se řadí hohol severní, ibis skalní, sokol stěhovavý, čáp černý, tchořík skvrnitý, rosomák a další.

  ZOOPARK Chomutov

  Při procházce ZOOPARKEM narazíme například na hřbitov vyhynulých zvířat, sad jedlých kaštanů nebo statek se sbírkou zemědělských strojů.

  ZOOPARK Chomutov-hřbitov vyhynulých zvířat

  ZOOPARK se snaží maximálně zpříjemnit pobyt všem návštěvníkům a přichystal pro ně i několik atrakcí. Jednou z nich je Safari expres.

  ZOOPARK Chomutov-Safari expres    ZOOPARK Chomutov-Safari expres

  Účastníci jízdy v tomto žlutém vyhlídkovém voze se dostanou do míst, kam běžný návštěvník nemá přístup a mohou ze své sedačky pozorovat zubry, koně Převalského, jeleny nebo muflony v jejich přirozeném prostředí.

  ZOOPARK Chomutov

  Další specialitou ZOOPARKU je lokálka Amálka. Tento motorový vláček vozí pasažéry po hlavních cestách ZOOPARKU. K tomu dostanou i výklad průvodce, takže se dozvědí o jednotlivých zvířatech spoustu nových informací.

  ZOOPARK Chomutov

  Naproti výběhu medvědů je lanové centrum, kde si mohou děti vyzkoušet svoji zručnost a dovednost při zdolávání různých překážek.

  ZOOPARK Chomutov-lanové dětské centrum

  O víkendech mezi 13 a 15hodinou mají možnost svést se na ponících. Pony rodeo se nachází hned u hlavní brány horního vchodu.

  ZOOPARK Chomutov-Pony rodeo

  A pokud při cestě ZOOPARKEM potkáte na cestě nějaké volně pobíhající zvířátko, nedivte se, několik takových tady takto normálně žije.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  rozhledna Svatý kopeček

  rozhledna Svatý kopeček

  Rozhledna Svatý kopeček se nachází na zalesněném čedičovém vrchu, který se vypíná nad město Kadaň.

  Bojiště roku 1813 – pomník ve Stradově

  Bojiště roku 1813 – pomník ve Stradově

  Stradov – malá obec s dlouhou historií. Leží necelé 2 km jihozápadně od Chlumce, několik set metrů od Přestanova a cca 2,5 km od Unčína (městské části Krupky). V parčíku u kapličky stojí pomník obětem napoleonských válek.

  Děkanský kostel v Mostě

  Děkanský kostel v Mostě

  Slavný přesun Děkanského kostela na kolečkách o 841m se dostal i do zlaté knihy Guinesových rekordů tisíciletí.

  Horní Slavkov – bývalé popraviště

  Horní Slavkov – bývalé popraviště

  Nad Horním Slavkovem směrem k osadě Bošířany se nachází kopec, zvaný Šibeniční vrch. Na jeho vrcholu stojí zajímavá kruhová kamenná stavba, která kdysi sloužila jako popraviště.

  Louchov – zřícenina kostela sv. Jakuba Staršího

  Louchov – zřícenina kostela sv. Jakuba Staršího

  Louchov – vesnička na úpatí Krušných hor poblíž Klášterce nad Ohří v okrese Chomutov. A na vesnickém hřbitově zachraňovaná zřícenina kostela sv. Jakuba Staršího – nejstaršího dosud stojícího kostela v Krušných horách.