ZOOPARK Chomutov

ZOOPARK Chomutov

Kategorie

ZOO a zvířata

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Chomutov

Popis

ZOOPARK Chomutov se specializuje především na zvířata palearktické oblasti zejména evropské části.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Zoologické zahrady jsou ideálním odpočinkovým místem pro všechny návštěvníky bez rozdílu věku. A ZOOPARK Chomutov není výjimkou, i když není úplně typickou ukázkou zoologické zahrady se slony, tygry nebo žirafami. Specializuje se především na zvířata palearktické oblasti zejména evropské části. Takže tu spíše uvidíme kozy, vlky, koně nebo kočky.

  ZOOPARK Chomutov-divoké kočky

  ZOOPARK Chomutov byl založen v roce 1975 a od té doby urazil velký kus cesty. Přibyla zvířata, nové výběhy, využily se vhodně vodní plochy, až vzniklo krásné přírodní prostředí s více jak 180 druhy zvířat. Mezi nejvýznamnější se řadí hohol severní, ibis skalní, sokol stěhovavý, čáp černý, tchořík skvrnitý, rosomák a další.

  ZOOPARK Chomutov

  Při procházce ZOOPARKEM narazíme například na hřbitov vyhynulých zvířat, sad jedlých kaštanů nebo statek se sbírkou zemědělských strojů.

  ZOOPARK Chomutov-hřbitov vyhynulých zvířat

  ZOOPARK se snaží maximálně zpříjemnit pobyt všem návštěvníkům a přichystal pro ně i několik atrakcí. Jednou z nich je Safari expres.

  ZOOPARK Chomutov-Safari expres    ZOOPARK Chomutov-Safari expres

  Účastníci jízdy v tomto žlutém vyhlídkovém voze se dostanou do míst, kam běžný návštěvník nemá přístup a mohou ze své sedačky pozorovat zubry, koně Převalského, jeleny nebo muflony v jejich přirozeném prostředí.

  ZOOPARK Chomutov

  Další specialitou ZOOPARKU je lokálka Amálka. Tento motorový vláček vozí pasažéry po hlavních cestách ZOOPARKU. K tomu dostanou i výklad průvodce, takže se dozvědí o jednotlivých zvířatech spoustu nových informací.

  ZOOPARK Chomutov

  Naproti výběhu medvědů je lanové centrum, kde si mohou děti vyzkoušet svoji zručnost a dovednost při zdolávání různých překážek.

  ZOOPARK Chomutov-lanové dětské centrum

  O víkendech mezi 13 a 15hodinou mají možnost svést se na ponících. Pony rodeo se nachází hned u hlavní brány horního vchodu.

  ZOOPARK Chomutov-Pony rodeo

  A pokud při cestě ZOOPARKEM potkáte na cestě nějaké volně pobíhající zvířátko, nedivte se, několik takových tady takto normálně žije.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Bojiště u Chlumce 1813 – rakouský pomník

  Bojiště u Chlumce 1813 – rakouský pomník

  Pomník stojí na počátku obce Varvařov, vpravo u silnice vedoucí Varvařovem na Telnici, na křižovatkou se silnicí vedoucí do Děčína, téměř naproti Staré poště.

  Klášterec nad Ohří – Lázně Evženie

  Klášterec nad Ohří – Lázně Evženie

  Město Klášterec nad Ohří se nachází na levém břehu řeky Ohře v Ústeckém kraji, avšak 36 km východně od světoznámých lázní Karlovy Vary. I v tomto podkrušnohorském městě můžeme nalézt lázně.

  Teplice – Seumeho kaple v Havlíčkových sasdech

  Teplice – Seumeho kaple v Havlíčkových sasdech

  Na okraji Havlíčkových sadů v Teplicích, mezi ulicemi Lipová a Poštovní stojí sakrální objekt, který nenese jméno žádného svatého, nýbrž reálné fyzické osoby, Jde o Seumeho kapli.

  Dubí - kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

  Dubí - kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

  Pod názvem města Dubí v podhůří Krušných hor poblíž Teplic si vždy přestavím tři věci: porcelánový Cibulák z proslavené porcelánky, Tereziny lázně a unikátní kostel Neposkvrněného početí Panny Marie.

  Státní zámek Duchcov

  Státní zámek Duchcov

  Zámek v Duchcově stojí v historické (nyní jižní) části města. Zámek je přístupný z náměstí Republiky. Je obklopen rozlehlou zahradou. Je kromě jiného spojován s působením Giacoma Casanovy jako knihovníka ve službách Valdštejnů.