ZOOPARK Chomutov

ZOOPARK Chomutov

Kategorie

ZOO a zvířata

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Chomutov

Popis

ZOOPARK Chomutov se specializuje především na zvířata palearktické oblasti zejména evropské části.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Zoologické zahrady jsou ideálním odpočinkovým místem pro všechny návštěvníky bez rozdílu věku. A ZOOPARK Chomutov není výjimkou, i když není úplně typickou ukázkou zoologické zahrady se slony, tygry nebo žirafami. Specializuje se především na zvířata palearktické oblasti zejména evropské části. Takže tu spíše uvidíme kozy, vlky, koně nebo kočky.

  ZOOPARK Chomutov-divoké kočky

  ZOOPARK Chomutov byl založen v roce 1975 a od té doby urazil velký kus cesty. Přibyla zvířata, nové výběhy, využily se vhodně vodní plochy, až vzniklo krásné přírodní prostředí s více jak 180 druhy zvířat. Mezi nejvýznamnější se řadí hohol severní, ibis skalní, sokol stěhovavý, čáp černý, tchořík skvrnitý, rosomák a další.

  ZOOPARK Chomutov

  Při procházce ZOOPARKEM narazíme například na hřbitov vyhynulých zvířat, sad jedlých kaštanů nebo statek se sbírkou zemědělských strojů.

  ZOOPARK Chomutov-hřbitov vyhynulých zvířat

  ZOOPARK se snaží maximálně zpříjemnit pobyt všem návštěvníkům a přichystal pro ně i několik atrakcí. Jednou z nich je Safari expres.

  ZOOPARK Chomutov-Safari expres    ZOOPARK Chomutov-Safari expres

  Účastníci jízdy v tomto žlutém vyhlídkovém voze se dostanou do míst, kam běžný návštěvník nemá přístup a mohou ze své sedačky pozorovat zubry, koně Převalského, jeleny nebo muflony v jejich přirozeném prostředí.

  ZOOPARK Chomutov

  Další specialitou ZOOPARKU je lokálka Amálka. Tento motorový vláček vozí pasažéry po hlavních cestách ZOOPARKU. K tomu dostanou i výklad průvodce, takže se dozvědí o jednotlivých zvířatech spoustu nových informací.

  ZOOPARK Chomutov

  Naproti výběhu medvědů je lanové centrum, kde si mohou děti vyzkoušet svoji zručnost a dovednost při zdolávání různých překážek.

  ZOOPARK Chomutov-lanové dětské centrum

  O víkendech mezi 13 a 15hodinou mají možnost svést se na ponících. Pony rodeo se nachází hned u hlavní brány horního vchodu.

  ZOOPARK Chomutov-Pony rodeo

  A pokud při cestě ZOOPARKEM potkáte na cestě nějaké volně pobíhající zvířátko, nedivte se, několik takových tady takto normálně žije.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Klínovec – vyhlídková věž

  Klínovec – vyhlídková věž

  Na Klínovci kromě dominantní věže televizního vysílače stojí rovněž momentálně nefunkční hotel s nedávno rekonstruovanou vyhlídkovou věží. Z této rozhledny je báječný kruhový výhled.

  Radniční věž v Kadani

  Radniční věž v Kadani

  Jak sám název napovídá, je věž součástí radnice stojící na Mírovém náměstí v Kadani. Věž má veřejnosti přístupný vyhlídkový ochoz.

  Sfingy u Měděnce

  Sfingy u Měděnce

  Sfingy lze nalézt na území o rozloze 0,6 ha. Nacházejí se v Krušných horách na katastru Kamenné, místní části obce Měděnec v okrese Chomutov. Předmětem ochrany jsou až 15 metrů vysoké skalní útvary vzniklé ve čtvrtohorách.

  vrcholová kniha Jezerka

  vrcholová kniha Jezerka

  Hora Jezerka nebo též Seeberg (706m) leží v NPR Jezerka v Krušných horách mezi Vysokou Pecí a Jezeřím.

  Most - Špitální kostel sv. Ducha

  Most - Špitální kostel sv. Ducha

  Špitální kostel sv. Ducha se v Mostě nachází poblíž přestěhovaného děkanského kostela. Stojí tedy v místě bývalé mostecké nemocnice, potažmo v místě bývalého špitálu, jehož byl tento kostel součástí.