rozhledna na Vlčí hoře

rozhledna na Vlčí hoře

Kategorie

Rozhledny, vyhlídky, věže

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Litvínov

Nadmořská výška

890 m n. m.

Popis

Rozhledna na Vlčí hoře se nachází v krušnohorských lesích nad severočeským městem Osek.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Rozhledna na Vlčí hoře se nachází v krušnohorských lesích nad severočeským městem Osek.  Nejde však jen o klasickou rozhlednu, ale o její kombinaci s monitorovacím stožárem Českého telekomunikačního úřadu.

  rozhledna na Vlčí hoře     rozhledna na Vlčí hoře

  Základ tvoří ocelový tubus o výšce 40metrů. Kolem něj je vybudované kovové točité schodiště do výše 15m, které je zakončené vyhlídkovou plošinou.

  rozhledna na Vlčí hoře

  Z této vyhlídkové plošinky jsou překrásné výhledy na všechny světové strany. Na severu a východě vidíme hřebeny Krušných hor, německý kopec Kahleberg, televizní vysílač nad Cínovcem, Komáří hůrku nebo Bukovou horu.

  výhled z rozhledny

  Na jihu vrchy České středohoří s jeho nejvyšší horou Milešovkou nebo  města Bílinu a Most.  Směrem na západ je vidět za dobré viditelnosti nejvyšší horu Krušných hor Klínovec a druhou nejvyšší německý Fichtelberg.

  výhled z rozhledny

  Rozhledna je volně přístupná po celý rok a patří k těm nejmladším. Postavena byla v roce 2005 a první návštěvníci na ni vstoupili po její kolaudaci v létě roku 2006.

  výhled z rozhledny

  Nejsnadnější a nejkratší cesta na ni vede od Dlouhé Louky. Od zdejší restaurace je vidět nad lesem konec stožáru rozhledny. Pak již stačí přejít louku k lesu a jít podél něho po vyšlapané cestě až k dřevěnému kříži.

  cestou k rozhledně od Dlouhé Louky

  Kolem kříže zahnout doprava a za chvilku již před sebou uvidíte siluetu rozhledny.

  cestou k rozhledně od Dlouhé Louky

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Krušné hory – horské středisko Bublava

  Krušné hory – horské středisko Bublava

  Horská obec Bublava leží v západní části Krušných hor v těsném sousedství města Kraslice, na něž téměř navazuje a vzhledem k nadmořské výšce lze hovořit o tom, že se nachází nad Kraslicemi na úbočí Olověného vrchu..

  Horní Slavkov – bývalé popraviště

  Horní Slavkov – bývalé popraviště

  Nad Horním Slavkovem směrem k osadě Bošířany se nachází kopec, zvaný Šibeniční vrch. Na jeho vrcholu stojí zajímavá kruhová kamenná stavba, která kdysi sloužila jako popraviště.

  vrch Stropník

  vrch Stropník

  Jeden z vrchů východní části Krušných hor s nádhernými výhledy do okolní krajiny.

  Vyhlídka Pískovec II s pohledem na hnědouhelný lom

  Vyhlídka Pískovec II s pohledem na hnědouhelný lom

  Rovněž vyhlídka Pískovec II, podobně, jako vyhlídka Pískovec I, se nachází na jižním okraji dřívějšího hnědouhelného lomu Družba, cca 1 km západně od Nového Sedla (města na Sokolovsku) a cca 5 km vzdušnou čarou západně od Karlových Varů.

  Soubor sakrálních staveb v Litvínově

  Soubor sakrálních staveb v Litvínově

  Zajímavý soubor sakrálních staveb lze vidět v Litvínově mezi Masarykovým náměstím a Voigtovými sady. Jde o kostel sv. Michaela archanděla, faru a Kapli Bratrství. Kolem těchto sakrálních staveb prochází Smetanova ulice.