Labyrintárium Loučeň

Labyrintárium Loučeň

Kategorie

Ostatní

Oblast

Křivoklátsko a Střední Čechy

Nejbližší město

Nymburk

Nadmořská výška

253 m n. m.

Popis

Labyrintárium je zábava pro malé i velké, mladé i starší, jakmile „okusíte“ jeden labyrint či bludiště, neodejdete, dokud je neprojdete všechny.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Chcete strávit příjemný den v příjemném prostředí a přitom zažít něco neobyčejného? Vydejte se do Labyrintária, kde na vás čeká deset zahradních labyrintů a bludišť. Ať jste malí nebo velcí, mladí nebo starší, jakmile „okusíte“ jeden labyrint či bludiště, neodejdete, dokud je neprojdete všechny.

  labyrinty pro malé i velké...

  Stačí, když přijedete do obce Loučeň, ležící jen kousek od Nymburka. Zaparkujete před stejnojmenným zámkem a vejdete do jeho areálu. Labyrintárium se nachází v krásném zámeckém parku z 19.století. Při zakoupení vstupenky dostanete přehledný plánek s rozmístěním jednotlivých labyrintů a bludišť. A pak již stačí vyrazit do terénu.

  příchod k zámku Loučeň

  Někdy to vypadá až úsměvně, když vidíte, jak skoro každý návštěvník parku korzuje s plánkem v ruce a hledá jednotlivá místa.

  jeden z mnoha zdejších labyrintů

   Ještě je potřeba zmínit jak se odlišuje bludiště od labyrintu. Uvnitř bludiště jsou různá rozcestí, a tudíž nemusíte trefit vždy tu správnou cestu vedoucí k cíli, takže uvnitř můžete bloudit. Labyrint má pouze jednu cestu, ta se různě klikatí, ale vždy po ní dojdete do cíle.

  kdo najde cestu ven??

  Pokud park poctivě projdete, najdete postupně bludiště buxusové, tisové, dlážděné, palisádové, provazové a prstové. Z labyrintů můžete vyzkoušet travnatý, kamenný, pískovcový. Jediný světelný labyrint lze ocenit, až když se setmí a rozsvítí světýlka na nádvoří před zámkem. Nechceme vás ochudit o překvapení popisováním jednotlivých labyrintů a bludišť, ale o jednom se přeci jenom zmíníme.

  tento vynikne až po setmění, kdy se rozsvítí jeho světélka

  Jde o prstové bludiště, které se od ostatních trošičku odlišuje. Nemusí se na něj vynakládat žádné fyzické úsilí.  Je ukryto mezi svahy a vytesáno do boku mohutného menhiru. Cesta k němu však vede kolem sochy hrůzného Minotaura, jehož postava připomíná nejznámější labyrint světa, který právě Minotaurus střežil v krétském Knossu.

  cesta k prstovému bludišti vede kolem sochy hrůzného Minotaura

  Celý zdejší komplex labyrintů a bludišť projektoval Adrian Fischer, nejznámější současný tvůrce labyrintů. Jsou vybudovány na energeticky velmi příznivých místech, jsou magické, zábavné a tak již stačí je pouze navštívit a přesvědčit se.

  A ještě další ukázky labyrintů a bludišť

  toto hraje všemi barvami

  jedno palisádové s klouzačkou na závěr

  dokázali to, jsou uprostřed

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  rozhledna Bohdanka

  rozhledna Bohdanka

  Pokud vystoupáte po 216 schodech na rozhlednu Bohdanku, můžete si říct, že jste právě stanuli na nejvyšší dřevěné rozhledně v Evropě..

  hrad Dražice

  hrad Dražice

  Pozůstatky kdysi významného gotického hradu se nachází nedaleko Benátek nad Jizerou v obci Dražice.

  Kounovské kamenné řady

  Kounovské kamenné řady

  Jedno z nejzáhadnějších míst na našem území a jedinou památkou tohoto druhu ve střední a východní Evropě.

  BITVA-NIŽBOR festival otevřená historie.20.6.2015

  BITVA-NIŽBOR festival otevřená historie.20.6.2015

  Druhý ročník divácky úspěšné akce , zaměřené na vojenskou historii a historii obecně.20.6.2015 11h www.nizbor-bitva.estranky.cz

  NS Zlatý kůň

  NS Zlatý kůň

  Naučná stezka Zlatý kůň se nachází v CHKO Český kras v bezprostřední blízkosti Koněpruských jeskyň