ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové

Kategorie

ZOO a zvířata

Oblast

Východní Čechy a Svitavsko

Nejbližší město

Dvůr Králové nad Labem

Popis

Ráj pro pomalé fotografy to je ZOO. Jen tady vám dají zvířata při focení i druhou šanci ...

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Možná si, coby dospělý, říkáte: Co bych já pohledával v zologické zahradě? Tak si zkuste udělat čas a vemte sebou foťák a zjistíte, že každé odpoledne je pro Vás krátké. Proč moje volba padla zrovna na Dvůr Králové je velmi prosté. Mé odrostlé děti už s maminkou do ZOO skutečně chodit nechtějí (asi jsem ještě málo senilní) a tak je mým stálým vděčným společníkem pro výlety pes. Jenomže ten do každé Zoo může ... a tak jsme si zajeli do Dvora Králové.

  zoo

  Město Dvůr Králové nad Labem leží  40 km severně od Hradce Králové. Zoo najdete v západní části města poměrně snadno podle silničních ukazatelů. ZOO Dvůr Králové patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Domov tu získalo téměř dva a půl tisíce živočichů. Je největší kolekci afrických zvířat v Evropě. Pro zvídavé návštěvníky je tu též galerie obrazů pravěkých zvířat od Zdeňka Buriana a expozice dinosaurů, se kterými můžete cestovat časem.

  zoo

  Za parkování se neplatí. Otevřeno je 7 dní v týdnu, vč.s vátků - zvířátka totiž svátky nedrží o:) Otevřeno od 9 do 16 h. v zimě, létě dýl. Po zavírací době vás ze ZOO nikdo nevyžene, odchází se turnikety. Vstupné 110,- dospělý, dítě 50,-, pes 65,- (existuje i rodinné vstupné, snížené, permanentky...)...na jeře 2011 proběhly ve výši vstupného změny (nechci tu rezebírat proč a nač a ceny vstupenek si ověřete, aby jste nebyli nemile překvapeni) !!!  Pes musí být slušně vychovaný a celou dobu na vodítku, do některých expozic nesmí, všude jsou pro něj připraveny napaječky. Známé Safari (jízda BUSem) je od května do září a je v ceně vstupného. Vždy aktuálně ZOO připravuje i další akce jako jsou večerní safari, zadními vrátky do ZOO, svatba, ošetřovatelem v ZOO apod. Restaurace u Lemura Vám poskytne stravování i milou společnost zvědavých lemurů.

  zoo

  Nebudu popisovat zdlouhavě, jak jsem prolézali jednotlivé pavilony, za prvé si to dokážete všichni představit a za druhé tam na Vás čekají vaše vlastní zážitky o:). Vkaždém připadě měl pes respekt z ufuněných nosorožců a opravdu "velkejch" koček. Naopak se mu líbili surikaty a on jim, běhali za námi v prosklemén výběhu podél cesty, takže jsme se stali i my tak trochu atrakcí. Velké ryby v akváriích na úrovni pozorovatele psa skutečně překvapily, kde jinde by viděl rybu a ještě k tomu větší než je on. Jízdu vláčkem i safari busem jsme oba zvládli s přehledem. Okapi si chtěla psa olíznout, naštěstí jen přes sklo. Prostě příjemně strávený den ... takže teď je už jen na vás kdy vyrazíte. Je jaro, všechna zvířátka se budou radovat ze sluníčka, začnou vyvádět mladé - tak hurá na to.  A pokud se Vám zdá tato ZOO daleko, zkuste to s návštěvou někde poblíž, možná že vás překvapí,  jak na dospělá kolena v každé ZOO čas rychle utíká.

  A nezapomeňte se svými fotoúlovky přijít pochlubit sem na www stránky.

  zoo

  Je to Okapi – tajemná pralesní žirafa z rovníkové Afriky z pralesů Konga. Dvůr Králové stala třináctou zoo v Evropě a třicátou pátou ve světě, která okapi chová a úspěchem je jeden odchovaný okapí kluk.

  zoo

  Surikaty – malé šelmičky z čeledi promykovitých. Na první pohled zaujme jedna z nich, která ve vzpřímeném postoji pozoruje celé okolí a hlídá. Výběh pro surikaty je svou plochou největší v Evropě a zdařile napodobuje jejich přirozené prostředí - step jižní Afriky.

  zoo

  Když v zoo uvidíte Tygra líně se válejícího či spícího, tak vězte, že to je velmi typická činnost této šelmy.

  zoo

  Zcela odlišný je život pod hladinou jezer, řek i moří ...


  zoo

  Při safari iluzi Afriky dokreslí i domorodý skot Watusi ...

  zoo

  Až zavítáte do ZOO ve Dvoře, prosím, pozdravujte od nás zvědavé Lemury ...

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  rozhledna Na Kopečku

  rozhledna Na Kopečku

  Rozhledna se nachází na soukromém pozemku, její majitelé ji postavili na vlastní náklady a celoročně ji zpřístupnili všem příchozím…

  hrad Oheb

  hrad Oheb

  Místo se zříceninou hradu Oheb patří k nejromantičtějším v Železných horách.

  hrad Potštejn

  hrad Potštejn

  Hrad s pověstí o pohádkovém pokladu ukrytém loupeživým rytířem Mikulášem...

  Středověká krčma Dětenice

  Středověká krčma Dětenice

  Výlet do středověké krčmy v Dětenicích

  hrad Bradlec

  hrad Bradlec

  Celoročně volně přístupná zřícenina hradu Bradlec se nachází na stejnojmenném zalesněném vrchu asi 7 km od Jičína.