Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně

Kategorie

Lázně, welness, aquaparky

Oblast

Západní Čechy a Český les

Nejbližší město

Bezdružice

Popis

Konstantinovy Lázně ležící v západočeském kraji patří mezi nejmenší a nejklidnější lázně v Čechách.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Konstantinovy Lázně ležící necelých 40 km od Plzně doplňují v západočeském kraji silný lázeňský trojúhelník Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně.

  Konstantinovy Lázně

  Patří mezi nejmenší lázně v Čechách a zároveň také k nejklidnějším. Historie lázeňství se tu začala psát v roce 1803. Kdy byla postavena u sirného pramene první lázeňská budova. Tehdy se jmenovala obec Nová Ves – lázně.

  Konstantinovy Lázně

  V roce 1837 koupil lázně majitel panství Konstantin z Lövensteinu, podle něhož se lázně pojmenovaly v roce 1900. Tehdy se v lázních léčili lidé nemocní padoucnicí, revmatismem a s chorobami oběhové soustavy.

  Konstantinovy Lázně

  Dnes jsou lázně zaměřeny především na prevenci, léčbu a rehabilitaci kardiovaskulárních nemocí a léčbu pohybového ústrojí. Léčebné metody využívají místní minerální vody čerpané až z hloubky 40 metrů, která má největší obsah volného oxidu uhličitého ze všech minerálních vod v České republice.

  Konstantinovy Lázně

  Velkou část Konstantinových Lázní zaujímá lázeňský park s Lázeňským okruhem zdraví dlouhým 1273m a sloužící pro terénní kúry pacientů s onemocněním srdce a cév.

  Konstantinovy Lázně

  Na okraji parku zaujme kostel zasvěcený Panně Marii Lourdské z roku 1890.

  Konstantinovy Lázně

  V Konstantinových Lázní se nachází mnoho hotelů, penzionů nebo i chatový tábor či kemp, které je možné využít k delšímu pobytu a seznámení se nejen se samotným městem, ale i krásné okolní krajiny.

  Konstantinovy Lázně

  K poznání okolí slouží naučné stezky jako je NS Šipín, NS Krasíkov-Ovčí vrch, NS Ke Studánce lásky nebo NS Hradištský vrch.

  Naučné stezky

  Doporučit lze také 1 km vzdálenou Panenku Marii ve skále, ke které vede cesta poměrně divokým lesem. Zajímavý příběh proč tam vůbec je a proč byla umístěna právě na toto místo se dozví pouze ten, kdo tam přijde osobně a přečte si to…

  Panenka Marie ve skále

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Karlovy Vary – Zámecké lázně a Zámecká kolonáda

  Karlovy Vary – Zámecké lázně a Zámecká kolonáda

  Zámecké lázně se Zámeckou kolonádou se nacházejí v Karlových Varech nad Tržní kolonádou na rozhraní ulic Tržiště a Zámecký vrch. Od Zámeckých Lázní je možno pozorovat i Zámeckou věž.

  lázně Kyselka

  lázně Kyselka

  Dříve jedny z nejhezčích lázní u nás, dnes je to skanzen minulosti v dezolátním stavu.

  Nejdecká skála, Karlovarsko

  Nejdecká skála, Karlovarsko

  Nejdecká skála se pro svůj tvar nazývá též Knížecím nosem.

  Nejdecká křížová cesta

  Nejdecká křížová cesta

  Obnovená Nejdecká křížová cesta z roku 1858 se 14 kapličkami se vine po svazích strmého Křížového vrchu…

  Kynžvart - Lesní kaple sv. Kříže

  Kynžvart - Lesní kaple sv. Kříže

  Lesní kaple sv. Kříže (jinak také Křížová kaple či Kynžvartský svatý Kříž) stojí na Májové hoře, v lesoparku nad zámkem Kynžvart, jižně od zámku. Kaple je vyhledávaným poutním místem.