rozhledna Diana

rozhledna Diana

Kategorie

Rozhledny, vyhlídky, věže

Oblast

Západní Čechy a Český les

Nejbližší město

Karlovy Vary

Nadmořská výška

547 m n. m.

Popis

Rozhledna Diana se nachází v jednom z nejkrásnějších měst u nás, v Karlových Varech.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Rozhledna Diana se nachází v jednom z nejkrásnějších měst u nás, v Karlových Varech.

  rozhledna Diana

  Na rozhlednu je nejpohodlnější se dostat lanovkou, která je v těsné blízkosti známého hotelu Pup. Pokud však chcete poznat Karlovy Vary i trošku jinak a vidět ty nejatraktivnější pohledy na ně, doporučujeme si udělat malinký 2km výlet k rozhledně pěšky po žluté TZ. Ti co neradi chodí do kopce, mohou nejdříve vyjet lanovkou na rozhlednu a tuto námi popisovanou trasu jít z kopce dolu.

  rozhledna

  My vycházíme od Vřídla. U mostu přes řeku Teplou, v malém průlezu mezi domy, začíná žlutá TZ.  Momentálně zde sedí švejk, s kterým se všichni fotí a tak je tu docela velký shluk turistů.

  Švejk

    Jdeme po schodech úzkou cestou za hlavními domy kolonády. Nikde ani živáčka, jaký to rozdíl od jen 50m vzdálené rušné ulice plné turistů.

  zákoutí

    Po chvilce vcházíme do lesa. Prvním zajímavým místem, na které narážíme, je známá socha Kamzíka. Je umístěna vysoko na skále, takže ho lze spatřit jen z větší dálky, stejně jako v přírodě.

  Karlovarský

   Pak přicházíme k altánu Jelení skok. Ten byl postaven již v roce 1804. Odtud je jeden z nejkrásnějších pohledů na Karlovy Vary. Můžete zde posedět a kochat se tím nádherným výhledem nebo se jít případně občerstvit do zdejší restaurace.

  altán

   Kousek nad Jelením skokem se nachází vyhlídka Petra Velikého. Ještě před vstupem na vyhlídku si prohlížíme bystu Petra I, zhotovenou na počest návštěvy zdejšího města carskou rodinou. Z vyhlídky, u které je velký kříž, je opět úchvatný pohled na centrální část Karlových Varů. Vpravo z lesa na nás už vykukuje v dáli rozhledna Diana.

  vyhlídka

   Pokračujeme dále lesní cestou. Přecházíme po přemostění nad lanovou dráhou. Je tu zastávka Jelení skok a tak si fotíme právě projíždějící lanovky.

  lanovka

   Asi po 200 metrech nás překříží modrá TZ, na kterou „přestoupíme“ a za chvilku jsme u rozhledny Diana. Tato rozhledna byla vystavěna mezi roky 1912 až 1914 a je vysoká 35m. Překvapivě je na ní vstup zdarma. Nahoru je možné vyjet výtahem nebo vyjít 150 schodů. A věřte, že to stojí za to.

  rozhledna

  Z ochozu vyhlídky máme celé Karlovy Vary jako na dlani.

  rozhledna Diana

  Otevírají se nám fantastické kruhové a daleké výhledy na Krušné hory i jejich nejvyšší bod Klínovec, na Doupovské vrchy a na Slavkovský les.

  výhled

   V areálu rozhledny je restaurace, kde se lze dobře občerstvit. Je tady také dětské hřiště, mini zoo s několika zvířátky a dva pávi pobíhající mezi turisty. Prostě vše, aby bylo o všechny kategorie hostů postaráno.

  minizoo

   Zpět se vracíme po modré TZ. Po velice strmém klesání vycházíme u nástupní zastávky lanovky u hotelu Pup. Lanovku jsme sice neokusili, ale díky tomu jsme byli na místech s nejkrásnějšími výhledy na Karlovy Vary.

  rozhledna Diana - mapka

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Komorní hůrka u Chebu

  Komorní hůrka u Chebu

  Mezi Chebem a Františkovými Lázněmi se nachází národní přírodní památka – Komorní hůrka, jedna z nemladších sopek na území našeho státu. Po úbočí vrchu a po okraji těžební jámy po těžbě čediče vede naučná stezka.

  Naučná stezka Lomnička

  Naučná stezka Lomnička

  Naučná stezka seznamující s nepříliš známou historií vesničky Lomnička.

  Karlovy Vary – socha kočky u Stezky Jeana De Carro

  Karlovy Vary – socha kočky u Stezky Jeana De Carro

  Socha kočky stojí na vrcholu kamenného rondelu na pozemku vily Lützow u Stezky Jeana De Carro pod Sady Jeana De Carro ve svahu návrší Tři kříže pod ulicí Na Vyhlídce. K jejímu umístění se váží legendy.

  most Radošov

  most Radošov

  Unikátní dřevěný krytý most spojující břehy Ohře se nachází v obci Radošov u Karlových Varů.

  Židovský hřbitov, Osek u Rokycan

  Židovský hřbitov, Osek u Rokycan

  Židovský hřbitov z 18. století se nachází u zříceniny letohrádku Kamýk na Rokycansku.