zámek Libochovice

zámek Libochovice

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

České středohoří a Lounsko

Nejbližší město

Libochovice

Nadmořská výška

166 m n. m.

Popis

Nádherný barokní zámek s velkou zámeckou zahradou a několika pávy.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Tento nádherný barokní zámek se nachází v blízkosti protékající řeky Ohře. Původně, někdy kolem roku 1335, tu stála kamenná gotická tvrz. Během husitských válek byla tvrz vypálena a na jejím místě byl postaven renesanční zámek. Ten měnil neustále majitele, až se dostal do rukou Dietrichsteinů, kteří ho po požáru přestavěli do barokního stylu.

  zámek

   Samotná prohlídka zámku trvá asi 1hodinu. Lze při ní spatřit strop z mořských lastur a škeblí, krásně vykládanou podlahu, nábytek v několika různých stylech, spoustu orientálního nádobí a porcelánu, vzácné gobelíny a sbírku kachlových kamen. Skutečně je se na co dívat.

   Poté se můžeme projít po zámeckém parku. Celý park má rozlohu 25ha. Začíná okrasnou francouzskou zahradou s kašnou, která přechází v park anglického stylu. Ten je protkán pěkně upravenými cestičkami se spoustou obrovských stromů.

  Zámecký

  Po celém areálu se neustále promenádují a dávají o sobě vědět místní pávi. Je jich tu několik a mají pestrá zbarvení.

  Zámek je také spjat s osobností známého českého filozofa, biologa, básníka Jana Evangelisty Purkyně, který se zde roku 1787 narodil a má v přízemí zámku samostatnou expozici věnovanou jeho životu a dílu.

  Pro milovníky památek je to určitě ideální tip na jejich příští výlet.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Zřícenina Hazmburk

  Zřícenina Hazmburk

  Přijeli jsme autem pod vrchol kde se nalézá zřícenina Hazmburk , jak jsme došli pěšky po turistických značkách. Naskytl se zde nádherný výhled do okolí

  Blešenský vrch

  Blešenský vrch

  Zalesněný čedičový vrch nad vesničkami Blešno a Dřemčice na jižním okraji Českého středohoří. Nachází se severně od obce Třebívlice a silnice spojující Most a Lovosice. Z vrcholu je půlkruhový výhled jižním směrem.

  Hrad Kostomlaty

  Hrad Kostomlaty

  Jedná se o zříceninu hradu, která je velmi krásná

  Písečný vrch

  Písečný vrch

  Vrch, který neláká svoji výškou, ale především svým geologickým, archeologickým a botanickým významem.

  Zbytky hradu Žerotín

  Zbytky hradu Žerotín

  Necelé dva kilometry od známého Panenského Týnce na Lounsku se nachází vesnice Žerotín. Přímo v obci jsou ke spatření zbytky dřívějšího stejnojmenného hradu. Zbytky hradu jsou nemovitou kulturní památkou.