Napiš mi

tramp

hodnost: VIPnávštěvnost: 60070

Věk 72 let
Kraj Karlovarský
Nejbližší město Loket
 • Alba
 • Výlety
 • Cestopisy
 • Profilové album
 • Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních[zobrazit celé album]

  Salingburg je malá rozhledna ve Františkových Lázních, která svým tvarem napodobuje hradní zříceninu. Postavena byla v roce 1906 k pětistému výročí první písemné zmínky o minerálních pramenech v okolí. Stavbu v novinách prosadili radní a okrašlovací spolek. Návrh byl kladně přijat a někteří lidé také přispěli na stavbu finančními prostředky. Slavnostní otevření se konalo 7.září 1906. Vodě z pramenů se v té době říkalo Saling a tedy duch, který se měl v hrádku usídlit se jmenoval Salinger. Stavba proto nese název Salingburg. Rozhledna stojí na malém návrší se jménem Na vyhlídce na jižní straně města Františkovy Lázně u hotelu Pyramida, nad žel. tratí vedoucí do Chebu. Nachází se ve výšce 450 m n.m., Na vyhlídkový ochoz deset metrů vysoké věže vede 52 schodů. Na místo se dá zajet automobilem. Zaparkovat lze u Hotelu Pyramida. Objekty jsou v blízkosti silnice vedoucí z Chebu přímo do Františkových Lázní. Nejbližší žel. stanice se nachází ve Františkových Lázních (žel. trať č. 148 Cheb - Hranice v Čechách). Od rozhledny je vzdálena asi 2 km. Z nádraží se vydáme jižním směrem, podél tratě. Pro usnadnění cesty nám pomáhají ukazatele s vyobrazením rozhledny. Otevřena je bez omezení a zdarma. Z doby, kdy zde objekty hotelu nestály, byla rozhledna viditelná ze silnice spojující Františkovy Lázně s Chebem. V současné době okolní stromy již rozhlednu přerůstají a není tedy moc dobrý rozhled, samotné město Františkovy Lázně ani spatřit nelze.

  Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních Salingburg – rozhledna ve Františkových Lázních

  PODĚLTE SE O SVOJE ZÁŽITKY! NAHRAJTE FOTKY DO TOHOTO ALBA!

  Máte fotografie, které by se hodily do tohoto alba? Pochlubte se s nimy!

  Nahrát fotky

  Navštívené

  O mně

  Ačkoliv mám spoustu zájmů, turistika patří mezi moje neoblíbenější hobby. Vztah k přírodě mám od mládí, proto se rád se pohybuji v přírodě se skladným fotoaparátem na opasku a druhým v kapse. S nimi se snažím zachytit krásy, které kolem sebe pozoruji. Zajímá mě rovněž architektura a technické a přírodní zajímavosti. Nejraději však navštěvuji místa, odkud je skvělý pohled do krajiny. I proto jsem si oblíbil České středohoří, Krušné hory, Doupovské hory a Slavkovský les.

  Cestování

  autem, lodí, na kole, pěšky

  Co nejraději fotím

  architekturu, krajinu, přírodu, rodinu, zvířata

  Fototechnika

  LEICA, PANASONIC, mobil

  Zájmy a záliby

  auto-moto, fotografování, historie, hra na hudební nástroj, hudba, sport, turistika, vzdělávání se

  Typ osoby

  intelektuál, optimista, pohodář, recesista, rodinný typ, romantik, vůdčí typ

  Nejoblíbenější cíle

  hory, skály, kopce, hrady, zámky, zříceniny, města a obce, přírodní zajímavosti, rozhledny, vyhlídky, věže, sakrální památky, technické památky

  Nejoblíbenější místa

  Místa, odkud je báječný výhled do krajiny. I na ta místa se nyní mohu dostávat cestovním prostředkem, který není kde uvést - a tím je koloběžka.

  Cestujeme spolu

  do přírody, na hory, na kole, na vodu, za fotografováním, za kulturou, za památkami