Napiš mi

tramp

hodnost: VIPnávštěvnost: 63538

Věk 73 let
Kraj Karlovarský
Nejbližší město Loket
 • Alba
 • Výlety
 • Cestopisy
 • Profilové album
 • České středohoří – Kalich[zobrazit celé album]

  Nápadný vrch Kalich, tyčící se do výšky 536 m n.m. nad obcí Třebušín, cca 10 km severovýchodně od Litoměřic, s pozůstatky stejnojmenného jediného sídelního hradu nejslavnějšího českého Vojevůdce Jana Žižky z Trocnova na temeni vrchu. Z centra Třebušína stoupá vzhůru kolem kostela žlutě značená značka, která pokračuje západním svahem vzhůru na hrad. Využít lze rovněž i druhé větve této žlutě značené trasy, která vede nejprve po silnici směřující na Hlupice a poté stoupá k hradu po východním úbočí. Parkovat lze na návsi v centru obce, odkud nás čeká výstup vzhůru, dlouhý cca 1,5 km.

  České středohoří – Kalich České středohoří – Kalich České středohoří – Kalich České středohoří – Kalich České středohoří – Kalich České středohoří – Kalich České středohoří – Kalich České středohoří – Kalich České středohoří – Kalich České středohoří – Kalich České středohoří – Kalich České středohoří – Kalich České středohoří – Kalich České středohoří – Kalich

  PODĚLTE SE O SVOJE ZÁŽITKY! NAHRAJTE FOTKY DO TOHOTO ALBA!

  Máte fotografie, které by se hodily do tohoto alba? Pochlubte se s nimy!

  Nahrát fotky

  Navštívené

  O mně

  Ačkoliv mám spoustu zájmů, turistika patří mezi moje neoblíbenější hobby. Vztah k přírodě mám od mládí, proto se rád se pohybuji v přírodě se skladným fotoaparátem na opasku a druhým v kapse. S nimi se snažím zachytit krásy, které kolem sebe pozoruji. Zajímá mě rovněž architektura a technické a přírodní zajímavosti. Nejraději však navštěvuji místa, odkud je skvělý pohled do krajiny. I proto jsem si oblíbil České středohoří, Krušné hory, Doupovské hory a Slavkovský les.

  Cestování

  autem, lodí, na kole, pěšky

  Co nejraději fotím

  architekturu, krajinu, přírodu, rodinu, zvířata

  Fototechnika

  LEICA, PANASONIC, mobil

  Zájmy a záliby

  auto-moto, fotografování, historie, hra na hudební nástroj, hudba, sport, turistika, vzdělávání se

  Typ osoby

  intelektuál, optimista, pohodář, recesista, rodinný typ, romantik, vůdčí typ

  Nejoblíbenější cíle

  hory, skály, kopce, hrady, zámky, zříceniny, města a obce, přírodní zajímavosti, rozhledny, vyhlídky, věže, sakrální památky, technické památky

  Nejoblíbenější místa

  Místa, odkud je báječný výhled do krajiny. I na ta místa se nyní mohu dostávat cestovním prostředkem, který není kde uvést - a tím je koloběžka.

  Cestujeme spolu

  do přírody, na hory, na kole, na vodu, za fotografováním, za kulturou, za památkami