Napiš mi

tramp

hodnost: VIPnávštěvnost: 60114

Věk 72 let
Kraj Karlovarský
Nejbližší město Loket
 • Alba
 • Výlety
 • Cestopisy
 • Profilové album
 • České středohoří – vrch Oblík[zobrazit celé album]

  Oblík je dominantní čedičový solitérní masiv dosahující výšky 509 m n.m. Nachází se asi 6 km na sever od Loun, v západní části Českého středohoří mezi obcemi Raná, Chraberce a Mnichov. Na severovýchodě na něj navazují dva nižší vrcholy Srdov (482 m) a Brník (471 m), oddělené sedlem. Na vrcholu kopce je umístěn již nefunkční světelný maják pro letecký provoz a směrem k Rané energetický bod. Na Oblíku je od roku 1967 vyhlášena stejnojmenná Národní přírodní rezervace o rozloze 20,5 ha. Vrch leží v Evropsky významné lokalitě Oblík – Srdov – Brník a Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Z vrcholu je za dobré viditelnosti výborný kruhový rozhled. Trojice vrchů je v rovinatém terénu dolního Poohří viditelná z velké dálky. Na Oblík vede zeleně značená turistická cesta směřující sem od Loun přes Dobroměřice a rozhlednu na Červeném vrchu. Dále pak pokračuje do sedla, oddělujícího Oblík od dvojice vrchů Srdov a Brník, odkud směřuje do malé obce Mnichov. Oblík lze navštívit rovněž ze vsi Chraberce případně i z nedaleké Rané. Jako nejkratší a nepohodlnější se jeví cesta z Mnichova.

  České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík České středohoří – vrch Oblík

  PODĚLTE SE O SVOJE ZÁŽITKY! NAHRAJTE FOTKY DO TOHOTO ALBA!

  Máte fotografie, které by se hodily do tohoto alba? Pochlubte se s nimy!

  Nahrát fotky

  Navštívené

  O mně

  Ačkoliv mám spoustu zájmů, turistika patří mezi moje neoblíbenější hobby. Vztah k přírodě mám od mládí, proto se rád se pohybuji v přírodě se skladným fotoaparátem na opasku a druhým v kapse. S nimi se snažím zachytit krásy, které kolem sebe pozoruji. Zajímá mě rovněž architektura a technické a přírodní zajímavosti. Nejraději však navštěvuji místa, odkud je skvělý pohled do krajiny. I proto jsem si oblíbil České středohoří, Krušné hory, Doupovské hory a Slavkovský les.

  Cestování

  autem, lodí, na kole, pěšky

  Co nejraději fotím

  architekturu, krajinu, přírodu, rodinu, zvířata

  Fototechnika

  LEICA, PANASONIC, mobil

  Zájmy a záliby

  auto-moto, fotografování, historie, hra na hudební nástroj, hudba, sport, turistika, vzdělávání se

  Typ osoby

  intelektuál, optimista, pohodář, recesista, rodinný typ, romantik, vůdčí typ

  Nejoblíbenější cíle

  hory, skály, kopce, hrady, zámky, zříceniny, města a obce, přírodní zajímavosti, rozhledny, vyhlídky, věže, sakrální památky, technické památky

  Nejoblíbenější místa

  Místa, odkud je báječný výhled do krajiny. I na ta místa se nyní mohu dostávat cestovním prostředkem, který není kde uvést - a tím je koloběžka.

  Cestujeme spolu

  do přírody, na hory, na kole, na vodu, za fotografováním, za kulturou, za památkami