Napiš mi

tramp

hodnost: VIPnávštěvnost: 73707

Věk 73 let
Kraj Karlovarský
Nejbližší město Loket
 • Alba
 • Výlety
 • Cestopisy
 • Profilové album
 • České středohoří – vrch Milá[zobrazit celé album]

  Milá je skalnatý čedičový vrch v západní části v CHKO České středohoří v Ranském středohoří. Dosahuje výšky 510 m n.m. Nachází se na katastru osady Milá asi 500 metrů severovýchodně od ní a asi devět kilometrů severně od Loun, 12 kilometrů jižně od města Bílina, asi 11 km jihovýchodně od Mostu a asi 3 km severně od Rané. Vrch je z části pokryt lesem, krom něj se zde také nachází maloplošné stejnojmenné chráněné území, přírodní rezervace Milá, s výskytem teplomilné skalní a stepní flóry. Na vrcholu je od dubna 2014 umístěno vrcholové razítko se symbolem elektrárny Počerady, na níž je z vrcholu dobrý výhled. Za pěkného počasí je výborný výhled na okolní vrchy Číčov, Dlouhou horu, Brník a Srdov, Oblík, Ranou a rovněž na vzdálenější zříceniny hradů Ostrý, Oltářík, Košťálov a Hazmburk. Dobrý výhled je i na město Most a hřeben Krušných hor.

  České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá České středohoří – vrch Milá

  PODĚLTE SE O SVOJE ZÁŽITKY! NAHRAJTE FOTKY DO TOHOTO ALBA!

  Máte fotografie, které by se hodily do tohoto alba? Pochlubte se s nimy!

  Nahrát fotky

  Navštívené

  O mně

  Ačkoliv mám spoustu zájmů, turistika patří mezi moje neoblíbenější hobby. Vztah k přírodě mám od mládí, proto se rád se pohybuji v přírodě se skladným fotoaparátem na opasku a druhým v kapse. S nimi se snažím zachytit krásy, které kolem sebe pozoruji. Zajímá mě rovněž architektura a technické a přírodní zajímavosti. Nejraději však navštěvuji místa, odkud je skvělý pohled do krajiny. I proto jsem si oblíbil České středohoří, Krušné hory, Doupovské hory a Slavkovský les.

  Cestování

  autem, lodí, na kole, pěšky

  Co nejraději fotím

  architekturu, krajinu, přírodu, rodinu, zvířata

  Fototechnika

  LEICA, PANASONIC, mobil

  Zájmy a záliby

  auto-moto, fotografování, historie, hra na hudební nástroj, hudba, sport, turistika, vzdělávání se

  Typ osoby

  intelektuál, optimista, pohodář, recesista, rodinný typ, romantik, vůdčí typ

  Nejoblíbenější cíle

  hory, skály, kopce, hrady, zámky, zříceniny, města a obce, přírodní zajímavosti, rozhledny, vyhlídky, věže, sakrální památky, technické památky

  Nejoblíbenější místa

  Místa, odkud je báječný výhled do krajiny. I na ta místa se nyní mohu dostávat cestovním prostředkem, který není kde uvést - a tím je koloběžka.

  Cestujeme spolu

  do přírody, na hory, na kole, na vodu, za fotografováním, za kulturou, za památkami