Napiš mi

tramp

hodnost: VIPnávštěvnost: 57747

Věk 72 let
Kraj Karlovarský
Nejbližší město Loket
 • Alba
 • Výlety
 • Cestopisy
 • Profilové album
 • České středohoří – Oltářík[zobrazit celé album]

  Oltářík, zvaný též Hrádek, je zřícenina hradu na čedičovém vrcholu stejnojmenného strmého skalnatého zalesněného kopce (565 m n. m.) v Českém středohoří. Vypíná se nad vsí Děkovka 10 km jihozápadně od Lovosic. K Děkovce se odbočí u Podsedic severním směrem za silnice 1/15 z Mostu do Lovosic. Zaparkovat auto lze buď ve vesničce Děkovka nebo cca o 400 m výše nad Děkovkou u rozcestníku. Odtud vede modře značená turistická cesta přímo ke zřícenině hradu. Zřícenina je volně přístupná a otevírá se z ní působivý kruhový výhled na okolní kopce Českého středohoří a nížinu dolního Poohří. Cesta na vrchol ke hradu obtáčí kopec po směru hodinových ručiček. Od roku 1958 je objekt chráněn jako kulturní památka České republiky.

  České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík České středohoří – Oltářík

  PODĚLTE SE O SVOJE ZÁŽITKY! NAHRAJTE FOTKY DO TOHOTO ALBA!

  Máte fotografie, které by se hodily do tohoto alba? Pochlubte se s nimy!

  Nahrát fotky

  Navštívené

  O mně

  Ačkoliv mám spoustu zájmů, turistika patří mezi moje neoblíbenější hobby. Vztah k přírodě mám od mládí, proto se rád se pohybuji v přírodě se skladným fotoaparátem na opasku a druhým v kapse. S nimi se snažím zachytit krásy, které kolem sebe pozoruji. Zajímá mě rovněž architektura a technické a přírodní zajímavosti. Nejraději však navštěvuji místa, odkud je skvělý pohled do krajiny. I proto jsem si oblíbil České středohoří, Krušné hory, Doupovské hory a Slavkovský les.

  Cestování

  autem, lodí, na kole, pěšky

  Co nejraději fotím

  architekturu, krajinu, přírodu, rodinu, zvířata

  Fototechnika

  LEICA, PANASONIC, mobil

  Zájmy a záliby

  auto-moto, fotografování, historie, hra na hudební nástroj, hudba, sport, turistika, vzdělávání se

  Typ osoby

  intelektuál, optimista, pohodář, recesista, rodinný typ, romantik, vůdčí typ

  Nejoblíbenější cíle

  hory, skály, kopce, hrady, zámky, zříceniny, města a obce, přírodní zajímavosti, rozhledny, vyhlídky, věže, sakrální památky, technické památky

  Nejoblíbenější místa

  Místa, odkud je báječný výhled do krajiny. I na ta místa se nyní mohu dostávat cestovním prostředkem, který není kde uvést - a tím je koloběžka.

  Cestujeme spolu

  do přírody, na hory, na kole, na vodu, za fotografováním, za kulturou, za památkami