Napiš mi

tramp

hodnost: VIPnávštěvnost: 60140

Věk 72 let
Kraj Karlovarský
Nejbližší město Loket
 • Alba
 • Výlety
 • Cestopisy
 • Profilové album
 • Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu[zobrazit celé album]

  Zelená hora se nachází západně od chebského sídliště Skalka. Tato hora je především nápadná zdaleka viditelnou telekomunikační věží postaven ou v roce 1973. Poněkud v „jejím stínu“ stoji Bismarckova rozhledna. Rozhledna postavená v roce 1909 se nachází na vrcholu Zelené hory na místě dřívější dřevěné rozhledny, která zde stávala od roku 1891. Rozhledna je pojmenována po německém kancléři Otto von Bismarckovi. Od uvedené telekomunikační věže vzdálena cca 150 metrů a je od ní oddělena lesním porostem. Je vysoká 18 metrů a na vyhlídkovou plošinu ve výšce 15 metrů lze vystoupat po zdolání 72 schodů, Nahoře se naskýtá krásný výhled na Chebsko, Krušné hory, Slavkovský les a za dobré viditelnosti údajně i část Šumavy. Rozhlednu podrobněji popsal výletník boss dne 03.09.2013.

  Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu

  PODĚLTE SE O SVOJE ZÁŽITKY! NAHRAJTE FOTKY DO TOHOTO ALBA!

  Máte fotografie, které by se hodily do tohoto alba? Pochlubte se s nimy!

  Nahrát fotky

  Navštívené

  O mně

  Ačkoliv mám spoustu zájmů, turistika patří mezi moje neoblíbenější hobby. Vztah k přírodě mám od mládí, proto se rád se pohybuji v přírodě se skladným fotoaparátem na opasku a druhým v kapse. S nimi se snažím zachytit krásy, které kolem sebe pozoruji. Zajímá mě rovněž architektura a technické a přírodní zajímavosti. Nejraději však navštěvuji místa, odkud je skvělý pohled do krajiny. I proto jsem si oblíbil České středohoří, Krušné hory, Doupovské hory a Slavkovský les.

  Cestování

  autem, lodí, na kole, pěšky

  Co nejraději fotím

  architekturu, krajinu, přírodu, rodinu, zvířata

  Fototechnika

  LEICA, PANASONIC, mobil

  Zájmy a záliby

  auto-moto, fotografování, historie, hra na hudební nástroj, hudba, sport, turistika, vzdělávání se

  Typ osoby

  intelektuál, optimista, pohodář, recesista, rodinný typ, romantik, vůdčí typ

  Nejoblíbenější cíle

  hory, skály, kopce, hrady, zámky, zříceniny, města a obce, přírodní zajímavosti, rozhledny, vyhlídky, věže, sakrální památky, technické památky

  Nejoblíbenější místa

  Místa, odkud je báječný výhled do krajiny. I na ta místa se nyní mohu dostávat cestovním prostředkem, který není kde uvést - a tím je koloběžka.

  Cestujeme spolu

  do přírody, na hory, na kole, na vodu, za fotografováním, za kulturou, za památkami