Napiš mi

tramp

hodnost: VIPnávštěvnost: 60070

Věk 72 let
Kraj Karlovarský
Nejbližší město Loket
 • Alba
 • Výlety
 • Cestopisy
 • Profilové album
 • Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu[zobrazit celé album]

  Vysoko v Krušných horách nad městem Nejdkem stojí od roku 1987 kamenná rozhledna. Po vystoupání 111 schodů na ochoz rozhledny vysoké 18 m (je vyšší, než na Plešivci a Klínovci) se naskýtá návštěvníkům výhled z tisícimetrové nadmořské výšky na Krušné hory. Dobře viditelné jsou vrcholy Plešivec, Klínovec, saský Fichtelberg, město Nejdek a další krušnohorské obce. Za příhodného počasí (což nebyl případ dne mého výletu) by byl dobrý výhled i na Karlovy Vary a pohoří Slavkovský les. Rozhledna byla v roce 1993 prohlášena Kulturní památkou České republiky. Za pozornost stojí blízká menší skála a u ní lavice k posezení a odpočinku po výstupu. U paty rozhledny je postavena dřevěná útulna. Podrobněji popsal rozhlednu a doplnil fotografiemi z výletu dne 19.09.2013 výletník boss.

  Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu

  PODĚLTE SE O SVOJE ZÁŽITKY! NAHRAJTE FOTKY DO TOHOTO ALBA!

  Máte fotografie, které by se hodily do tohoto alba? Pochlubte se s nimy!

  Nahrát fotky

  Navštívené

  O mně

  Ačkoliv mám spoustu zájmů, turistika patří mezi moje neoblíbenější hobby. Vztah k přírodě mám od mládí, proto se rád se pohybuji v přírodě se skladným fotoaparátem na opasku a druhým v kapse. S nimi se snažím zachytit krásy, které kolem sebe pozoruji. Zajímá mě rovněž architektura a technické a přírodní zajímavosti. Nejraději však navštěvuji místa, odkud je skvělý pohled do krajiny. I proto jsem si oblíbil České středohoří, Krušné hory, Doupovské hory a Slavkovský les.

  Cestování

  autem, lodí, na kole, pěšky

  Co nejraději fotím

  architekturu, krajinu, přírodu, rodinu, zvířata

  Fototechnika

  LEICA, PANASONIC, mobil

  Zájmy a záliby

  auto-moto, fotografování, historie, hra na hudební nástroj, hudba, sport, turistika, vzdělávání se

  Typ osoby

  intelektuál, optimista, pohodář, recesista, rodinný typ, romantik, vůdčí typ

  Nejoblíbenější cíle

  hory, skály, kopce, hrady, zámky, zříceniny, města a obce, přírodní zajímavosti, rozhledny, vyhlídky, věže, sakrální památky, technické památky

  Nejoblíbenější místa

  Místa, odkud je báječný výhled do krajiny. I na ta místa se nyní mohu dostávat cestovním prostředkem, který není kde uvést - a tím je koloběžka.

  Cestujeme spolu

  do přírody, na hory, na kole, na vodu, za fotografováním, za kulturou, za památkami