Napiš mi

tramp

hodnost: VIPnávštěvnost: 58045

Věk 72 let
Kraj Karlovarský
Nejbližší město Loket
 • Alba
 • Výlety
 • Cestopisy
 • Profilové album
 • Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie[zobrazit celé album]

  Se zánikem vesnice začal chátrat i samotný kostel. Od 90. let minulého století došlo také k jeho rabování jiným projevům vandalismu, což se negativně projevilo zejména na interiéru kostela. V posledních letech zde probíhají akce a práce zaměřené na záchranu kostela. Hlavním rysem původního zařízení kostela byl atypický rokokový oltář baldachýnového typu. Oltář byl uzpůsobený pro poutní provoz a uctívání zdejšího obrazu Panny Marie Pomocné, umístěného na stěně za volně stojícím oltářem. Baldachýn se pro jeho rozměrnost nepodařilo zlodějům odvézt, zůstal v místě pod kruchtou při hlavním vchodu do kostela. Boční vchody jsou zazděny. Za volně stojícím oltářním stolem je stěna, za kterou lze vstoupit postranními dvířky a po schodech vystoupat až k obrazu Panny Marie Pomocné (obraz někdy kolem poloviny 18. století namaloval je toužimský malíř Johann Wolfgang Richter). V průběhu prohlídek v roce 2017 byla zpřístupněna i kruchta a půda kostela, kde si návštěvníci mohli prohlédnout konstrukci krovu a klenbu kostelní lodi. Kostel bude nepochybně zpřístupněn veřejnosti i v roce 2018, alespoň v určitých dnech v letním období. Patrně zde proběhne i řada náboženských a kulturních akcí.

  Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie Skoky – interiér kostela Navštívení Panny Marie

  PODĚLTE SE O SVOJE ZÁŽITKY! NAHRAJTE FOTKY DO TOHOTO ALBA!

  Máte fotografie, které by se hodily do tohoto alba? Pochlubte se s nimy!

  Nahrát fotky

  Navštívené

  O mně

  Ačkoliv mám spoustu zájmů, turistika patří mezi moje neoblíbenější hobby. Vztah k přírodě mám od mládí, proto se rád se pohybuji v přírodě se skladným fotoaparátem na opasku a druhým v kapse. S nimi se snažím zachytit krásy, které kolem sebe pozoruji. Zajímá mě rovněž architektura a technické a přírodní zajímavosti. Nejraději však navštěvuji místa, odkud je skvělý pohled do krajiny. I proto jsem si oblíbil České středohoří, Krušné hory, Doupovské hory a Slavkovský les.

  Cestování

  autem, lodí, na kole, pěšky

  Co nejraději fotím

  architekturu, krajinu, přírodu, rodinu, zvířata

  Fototechnika

  LEICA, PANASONIC, mobil

  Zájmy a záliby

  auto-moto, fotografování, historie, hra na hudební nástroj, hudba, sport, turistika, vzdělávání se

  Typ osoby

  intelektuál, optimista, pohodář, recesista, rodinný typ, romantik, vůdčí typ

  Nejoblíbenější cíle

  hory, skály, kopce, hrady, zámky, zříceniny, města a obce, přírodní zajímavosti, rozhledny, vyhlídky, věže, sakrální památky, technické památky

  Nejoblíbenější místa

  Místa, odkud je báječný výhled do krajiny. I na ta místa se nyní mohu dostávat cestovním prostředkem, který není kde uvést - a tím je koloběžka.

  Cestujeme spolu

  do přírody, na hory, na kole, na vodu, za fotografováním, za kulturou, za památkami