Napiš mi

tramp

hodnost: VIPnávštěvnost: 57970

Věk 72 let
Kraj Karlovarský
Nejbližší město Loket
 • Alba
 • Výlety
 • Cestopisy
 • Profilové album
 • Rechle – hradlový most u Modravy[zobrazit celé album]

  Hradlový most poblíž Modravy (cca 1,5 km po proudu řeky Vydry) je technická památka, která zde vznikla, jako nedílná součást Vchynicko-tetovského kanálu. Most dlouhý 72 metrů tu po desítky let plnil hned dvě funkce. Především sloužil jako usměrňovací "hrable" (později poněmčené na rechle) pro dřevěné klády plavené sem od Modravy. Jednoduché technické zařízení jednak zabraňovalo kládám a polenům v další plavbě Kamenitým korytem Vydry a zároveň je usměrňovalo do zde začínajícího kanálu, který odváděl vodu a spolu s ním i plavené dřevo do splavnější řeky Křemelné. Až do roku 1953 po mostě také vedla silnička ze Srní do Modravy. Po výstavbě nové silnice most postupně chátral, až z něj zbyly pouze pilíře. Hradlový most byl obnoven v roce 2001 Hradlový most zvaný „Rechle“ popsal ve výletu dne 22.08.2010 výletník boss.

  Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy Rechle – hradlový most u Modravy

  PODĚLTE SE O SVOJE ZÁŽITKY! NAHRAJTE FOTKY DO TOHOTO ALBA!

  Máte fotografie, které by se hodily do tohoto alba? Pochlubte se s nimy!

  Nahrát fotky

  Navštívené

  O mně

  Ačkoliv mám spoustu zájmů, turistika patří mezi moje neoblíbenější hobby. Vztah k přírodě mám od mládí, proto se rád se pohybuji v přírodě se skladným fotoaparátem na opasku a druhým v kapse. S nimi se snažím zachytit krásy, které kolem sebe pozoruji. Zajímá mě rovněž architektura a technické a přírodní zajímavosti. Nejraději však navštěvuji místa, odkud je skvělý pohled do krajiny. I proto jsem si oblíbil České středohoří, Krušné hory, Doupovské hory a Slavkovský les.

  Cestování

  autem, lodí, na kole, pěšky

  Co nejraději fotím

  architekturu, krajinu, přírodu, rodinu, zvířata

  Fototechnika

  LEICA, PANASONIC, mobil

  Zájmy a záliby

  auto-moto, fotografování, historie, hra na hudební nástroj, hudba, sport, turistika, vzdělávání se

  Typ osoby

  intelektuál, optimista, pohodář, recesista, rodinný typ, romantik, vůdčí typ

  Nejoblíbenější cíle

  hory, skály, kopce, hrady, zámky, zříceniny, města a obce, přírodní zajímavosti, rozhledny, vyhlídky, věže, sakrální památky, technické památky

  Nejoblíbenější místa

  Místa, odkud je báječný výhled do krajiny. I na ta místa se nyní mohu dostávat cestovním prostředkem, který není kde uvést - a tím je koloběžka.

  Cestujeme spolu

  do přírody, na hory, na kole, na vodu, za fotografováním, za kulturou, za památkami