Napiš mi

tramp

hodnost: VIPnávštěvnost: 73771

Věk 73 let
Kraj Karlovarský
Nejbližší město Loket
 • Alba
 • Výlety
 • Cestopisy
 • Profilové album
 • Nejdecká skála[zobrazit celé album]

  V podkrušnohorském městě Nejdku, nedaleko od horní části náměstí Karla IV, naproti mostku vedoucímu k městské poliklinice se nachází jeden ze symbolů města Nejdek. Zajímavě tvarovaná skála byla kdysi pro svůj vzhled nazývána "Knížecí nos" (Fürstennase). Dnes nese jméno Nejdecká skála. Skále je od roku 1958 nemovitou kulturní památkou. Nejdeckou skálu údajně obdivoval také Johann Wolfgang Goethe. Při cestě ze saského Scheebergu do Karlových Varů v roce 1786 ho upoutala natolik, že ji dokonce nakreslil. Jeho pomník jako jeden ze tří (další jsou na Andělské hoře a u Svatošských skal) stojí v parčíku u Polikliniky hned naproti skále. Na skále je v současnosti umístěn památník nejdeckému rodákovi Ignáci Sichelbarthovi (1708-1780), jezuitskému misionáři, hlavnímu dvornímu malíři a mandarínovi na císařském dvoře v Pekingu. Nejdeckou skálu detailně popsal ve výletu ze dne 19.08.2016 výletník boss.

  Nejdecká skála Nejdecká skála Nejdecká skála Nejdecká skála Nejdecká skála Nejdecká skála Nejdecká skála Nejdecká skála Nejdecká skála Nejdecká skála Nejdecká skála Nejdecká skála

  PODĚLTE SE O SVOJE ZÁŽITKY! NAHRAJTE FOTKY DO TOHOTO ALBA!

  Máte fotografie, které by se hodily do tohoto alba? Pochlubte se s nimy!

  Nahrát fotky

  Navštívené

  O mně

  Ačkoliv mám spoustu zájmů, turistika patří mezi moje neoblíbenější hobby. Vztah k přírodě mám od mládí, proto se rád se pohybuji v přírodě se skladným fotoaparátem na opasku a druhým v kapse. S nimi se snažím zachytit krásy, které kolem sebe pozoruji. Zajímá mě rovněž architektura a technické a přírodní zajímavosti. Nejraději však navštěvuji místa, odkud je skvělý pohled do krajiny. I proto jsem si oblíbil České středohoří, Krušné hory, Doupovské hory a Slavkovský les.

  Cestování

  autem, lodí, na kole, pěšky

  Co nejraději fotím

  architekturu, krajinu, přírodu, rodinu, zvířata

  Fototechnika

  LEICA, PANASONIC, mobil

  Zájmy a záliby

  auto-moto, fotografování, historie, hra na hudební nástroj, hudba, sport, turistika, vzdělávání se

  Typ osoby

  intelektuál, optimista, pohodář, recesista, rodinný typ, romantik, vůdčí typ

  Nejoblíbenější cíle

  hory, skály, kopce, hrady, zámky, zříceniny, města a obce, přírodní zajímavosti, rozhledny, vyhlídky, věže, sakrální památky, technické památky

  Nejoblíbenější místa

  Místa, odkud je báječný výhled do krajiny. I na ta místa se nyní mohu dostávat cestovním prostředkem, který není kde uvést - a tím je koloběžka.

  Cestujeme spolu

  do přírody, na hory, na kole, na vodu, za fotografováním, za kulturou, za památkami