Demonstrace na předvolebním mítinku ČSSD (2010)

Kromě politické delegace a několika desítek příznivců strany se na malém prostoru sešlo také zhruba 60 lidí, kteří nepřišli sociální demokracii právě podporovat. Skupina složená nejen ze studentů středních a vysokých škol ...

4. května 2010 se konal na náměstí T.G.M. ve Slaném předvolební mítink ČSSD. Kromě politické delegace a několika desítek příznivců strany se na malém prostoru sešlo také zhruba 60 lidí, kteří nepřišli sociální demokracii právě podporovat. Skupina složená nejen ze studentů středních a vysokých škol dorazila plně vybavena - jak vlastní nespokojeností, tak i mnoha výstižnými transparenty.

Demonstrace na předvolebním mítinku ČSSD (2010)

Již od začátku nic neprobíhalo zcela v pořádku. Když se protestující začali v poklidu scházet, tak je obklopila oranžová ochranka se slovy: "Toto je prostor pronajatý pro mítink ČSSD. Odejděte nebo se zdržte jakýchkoli projevů." Bodyguardi si mimo jiné mladé občany natáčeli, aby je mohli následně identifikovat a přidat k seznamu odpůrců.

Demonstrace na předvolebním mítinku ČSSD (2010)

Do Slaného se sjelo početné zastoupení z řad politiků. Na pódium vystoupali například pánové Paroubek, Rath, Urban a další. Sotva však počali se svými projevy, byla díky nestoudnému obsahu jejich slova následována hlasitým nesouhlasem mladých, dá se říci rozumných demonstrantů. Politici se tvrdě ohradili proti textům některých transparentů. Mezi nápisy "proti vládě KSČSSD" nebo "Paroubek lže a ví to" se objevila i reakce na studentské volby ve znění "zakážete studentům i skutečné volby?".

Demonstrace na předvolebním mítinku ČSSD (2010)

Absolutní explozi emocí však vyvolal ten nešťastný kus papíru s nadnesenými slovy: "Jmenuji se Paroubek a brzy budu první zastřelený prezident ČR". Nejenže kvůli němu na místo přivolali Policii ČR, ale také se k němu překvapivě vyjádřili. Z úst hejtmana Ratha vyšly kultovní výroky, například: "Vy jste normální fašisti! Propagujete násilí, tím jste teda TOP 09 udělali pěknou reklamu". Mítink rázem přestal mít jakoukoli užitnou hodnotu v rámci mluveného slova. Jedna z promlouvajících, zástupkyně ČSSD řekla na adresu davu s transparenty, že nevěří, že jsou to Slaňáci. Toto nejsou obyvatelé tohoto krásného královského města! Kdo vlastně jste? Kdo si vás zaplatil? TOP 09 nebo ODS? S kým sympatizujete?

Demonstrace na předvolebním mítinku ČSSD (2010)

Mnozí sympatizanti ČSSD již nevydrželi, několik důchodců začalo studentům nadávat. Starý muž se na skupinu otočil a pravil: "Počkejte až vy budete starý, vy holoto, to teprv poznáte, koho máte volit". Mezitím už organizátoři sytili děti, důchodce i romské spoluobčany bohatým a chutným občerstvením. Zdarma. Jiří Paroubek ještě dodal, že je ostudné, kam až jsou schopny jiné politické strany zajít, když si nakoupí mladé lidi, kteří vyhrožují fyzickou likvidací. Říkám si, jestli si ten člověk skutečně nevidí ani na špičku jazyka nebo je toto dokonalá forma propagace zajištěná obranou před oprávněným pošpiňováním.

Demonstrace na předvolebním mítinku ČSSD (2010)

Paroubek neuspěje u policistů, zástupci strany zklidňují své emoce. Přemisťují se do stánku, kde se rozdávají autogramy svým fanouškům. Je zajímavé poslouchat oranžové přívržence a reakce politiků. Je mi najednou ohromně smutno a bojím se o naši budoucnost. Následují proplacená pěvecká vystoupení Tomáše Savky a Kamily Nývltové. Studenti, jejichž cílem bylo upozornit na lživé sliby ČSSD, které by mohly Českou republiku zničit, pomalu odcházejí. Směřují k volbám. Brzká budoucnost ukázala, že to mělo smysl. Jak známo, socialistické heslo "Změna a naděje" v pravdivé podobě nakonec dostálo naplnění ve vnitřní struktuře ČSSD po neúspěšných volbách.
 

více fotek zde  <http://www.fototuristika.cz/album/album?album_id=786>

Nové fotoreportáže

Zobrazit vše
Festival světla v Praze

Festival světla v Praze

Historické centrum Prahy se ponořilo do světa nových technologií, originálních nápadů a nespoutané kreativity.

Zbyslavský pochod – 6.ročník

Zbyslavský pochod – 6.ročník

O víkendu 24. srpna 2013 se konal na klatovsku již 6. ročník Zbyslavského pochodu.

Kulminace Vltavy v centru Prahy 2013

Kulminace Vltavy v centru Prahy 2013

Nejvyšší stav hladiny Vltavy se očekával v úterý 4.června, v 6 hodin ráno...

Záplavy v Praze 2013

Záplavy v Praze 2013

Povodňová vlna se valí i na hlavní město Prahu...

Střížkovský masopust

Střížkovský masopust

Dne 9. února 2013 se konal na Praze 9 již 11. střížkovský masopust.