5 tipů na výlet v krajině Českého ráje - 3.část

Skalní hrady jsou častým cílem výletů mnoha lidí. Na pohled velice atraktivní zříceniny dávají možnost nahlédnout alespoň z části do života našich předků.

Portál Fototuristika.cz pro vás vybral dalších 5 tipů na zajímavé výlety. Tentokráte jsou zaměřené na skalní hrady v nádherné krajině Českého ráje.

Skalní hrady jsou častým cílem výletů mnoha lidí. Na pohled velice atraktivní zříceniny dávají možnost nahlédnout alespoň z části do života našich předků. Vytesané skalní místnosti, zřetelné zářezy ve skalách po konstrukcích budov a můstků a zbytky staveb dávají tušit, jak se tyto hrady před několika staletími stavěly a jak asi vypadaly.

Drábské světničky

Nejatraktivnějším a asi nejvyhledávanějším skalním hradem jsou Drábské světničky. Nacházejí se v nejzápadnější části Českého ráje, jen kousek od Mnichova Hradiště. Hrad byl vystavěn na celkem 7 pískovcových skalních blocích, ve kterých bylo vytesáno na 30 skalních světniček…

Drábské světničky

Více na http://www.fototuristika.cz/tips/detail/209
 

Valečov

Jen necelé 4km od Drábských světniček se nachází hrad Valečov. Byl vybudován v počátku 14.století na čtyřdílném pískovcovém bloku. Část hradu byla vytesána do skal a část vystavěna dřevěnými stavbami…

hrad Valečov

Více na http://www.fototuristika.cz/tips/detail/220

V těsné blízkosti hradu lze navštívit velice zajímavou skalní osadu, ve které  ještě koncem 19.století žili lidé.

skalní osada

Více na http://www.fototuristika.cz/tips/detail/217

Frýdštejn

Zřícenina středověkého hradu Frýdštejn se nachází v romantické přírodě Maloskalska. Byl postaven sice na malém prostoru, ale za to do výšky. A tak prohlídka hradu je vzhledem k tomuto uspořádání většinou chození po schodech nahoru a dolu…

Frýdštejn

Více na http://www.fototuristika.cz/tips/detail/146
 

Rotštejn

Ze skalního hradu Rotštejn sousedícího s Klokočskými skalami se do dnešní doby moc nedochovalo. Hrad byl postaven na skalních blocích, z nichž se některé již zřítily.  Navzájem byly propojené dřevěnými můstky a nástavbami, jak lze usuzovat podle výklenků a zářezů ve skalách….

Rotštejn

Více na http://www.fototuristika.cz/tips/detail/239


Trosky

Posledním tipem na zajímavý výlet jsou Trosky, nacházející se mezi Turnovem a Jičínem. Tento v přírodě ojedinělý jev je někdy také nazývaný osmým divem světa. Sopečnou činností vznikly vedle sebe dvě pozoruhodné skalnaté vyvýšeniny, které Čeněk z Vartemberka propojil kamennými hradbami  a uvnitř vystavěl obytné paláce. Na vrcholku jednotlivých skal pak vybudoval obranné a zároveň obytné věže. A tak vznikl neobyčejný hrad, který nebyl nikdy dobyt.

Trosky

Více na http://www.fototuristika.cz/tips/detail/139

Nové články

Zobrazit vše
Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Ve svých oblíbených botách jste toho už hodně nachodili a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát? Poradíme vám, jak udržet vaše boty ve formě, abyste si mohli dopřát ještě spoustu společných kilometrů.

8. profesní setkání magazínu Best of

8. profesní setkání magazínu Best of

V klubu Mecca se uskutečnilo 8. profesní setkání magazínu Best of za účasti celé řady významných osobností i celebrit.

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Nová galerie zve na první výstavu trochu tajemně, mottem „Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Na křtu kvasných nápojů se Vlastimil Harapes proměnil v Baccha, boha vína...

Jedenáctka fandí cyklistům

Jedenáctka fandí cyklistům

Pomocí mapy máte možnost si naplánovat celodenní rodinný výlet a na své si přijdou opravdu všichni...