Velká čínská zeď

Návštěvu velké čínské zdi doporučujeme spojit s návštěvou Pekingu...

Návštěvu velké čínské zdi doporučujeme spojit s návštěvou Pekingu, nejznámější a nejzachovalejší části zdi (zrestaurované) se nacházejí právě v jeho okolí. Je lepší si zakoupit výlet z Pekingu (agentury a prodejci jsou na každém rohu) - buď jednodenní na některé z hlavních turistických míst, případně vícedenní výlety, které mohou zahrnovat i přespání přímo na zdi nebo v její těsné blízkosti (ceny lze u většiny prodejců usmlouvat). Počítejte s tím, že výlet na zeď bude pokaždé spojený s návštěvou dalších muzeí / továren / obchodů, kde Vám budou představeny tradiční čínské výrobky a všichni se Vám budou snažit něco prodat - nejčastěji čaje, porcelán, keramiku a výrobky z kamene jade. Je to opravdu zajímavé, anglicky mluvící průvodci Vám ukážou muzeum, případně představí, jak se daný produkt vyrábí a poté Vás zavedou do obchodu, který je součástí prohlídky (z vlastní zkušenosti doporučuji nekupovat nic, kvalita a pravost rozhodně není zaručena a ceny mohou být i 10x vyšší než byste zaplatili za stejné zboží jinde). Buďte na to připraveni, 99% z výletů na zeď tuto "nákupní tour" zahrnuje a je opravdu těžké najít výlet bez ní (i když prodejci Vám budou tvrdit, že s nimi jedete jen a jen na zeď).

 Velká čínská zeď

Další možností návštěvy je dojet ke zdi linkovým autobusem (například do Badalingu, který je asi úplně nejznámější) a pak vylézt na zeď odtud. Vyhnete se tak nechtěné návštěvě továren, obchodů a muzeí po cestě, ale bez čínštiny je cestování kdekoliv po Číně celkem komplikované a jen za samotné vstupné na zeď zaplatíte prakticky stejnou částku jako za celý organizovaný výlet (který toto vstupné většinou zahrnuje).

Nové články

Zobrazit vše
Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Ve svých oblíbených botách jste toho už hodně nachodili a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát? Poradíme vám, jak udržet vaše boty ve formě, abyste si mohli dopřát ještě spoustu společných kilometrů.

8. profesní setkání magazínu Best of

8. profesní setkání magazínu Best of

V klubu Mecca se uskutečnilo 8. profesní setkání magazínu Best of za účasti celé řady významných osobností i celebrit.

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Nová galerie zve na první výstavu trochu tajemně, mottem „Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Na křtu kvasných nápojů se Vlastimil Harapes proměnil v Baccha, boha vína...

Jedenáctka fandí cyklistům

Jedenáctka fandí cyklistům

Pomocí mapy máte možnost si naplánovat celodenní rodinný výlet a na své si přijdou opravdu všichni...