5 tipů na výlet v krajině Českého středohoří – 2.část

Fototuristika.cz pro vás připravila 5 vrcholů v Českém středohoří, které vás určitě nezklamou.

Rádi se touláte přírodou a těší vás, když vylezete na vrchol nějakého kopce? Několik zajímavých „kopečků“ se nachází v krásné typicky kopcovité krajině Českého středohoří. Pokud se dostanete až úplně nahoru některého z nich, budete vždy odměněni nádhernými výhledy do okolní krajiny.
Fototuristika.cz pro vás připravila 5 vrcholů, které vás určitě nezklamou.

Milešovka

Největším skvostem Českého středohoří je jeho nejvyšší hora Milešovka (837m), přesahující okolní krajinu o více než 350 m. Díky svému postavení v krajině, je největrnějším místem u nás.  Vítr na ní nefouká pouhých 8 dní v roce. Navíc je místem s nejčastějším výskytem bouří, a proto se jí také říká Hromová hora. Navštívit krajinu Českého středohoří a nezastavit se na Milešovce by byl velký hřích…

Milešovka

Více na  http://www.fototuristika.cz/tips/detail/81
 

Lipská hora 

I Lipská hora patří s 689m nadmořské výšky k těm vyšším vrchům v Českém středohoří. Jde o zalesněný znělcový masív, na který ale nevede oficiální značená trasa a proto ani není tolik turisty navštěvovaná. Vyšlapanou cestičkou stoupáte prakticky kolmo vzhůru. Je to naprosto bezpečný, i když dosti namáhavý výstup. Celou cestu není žádný výhled do okolí. Jakmile však vyjdete z lesa, znamená to, že jste na vrcholu. První pocity? Nepopsatelné. Velká část vrcholu je holá. Překrásné výhledy do krajiny. Nádhera, fantazie, něco úžasného.

Lipská hora

Více na  http://www.fototuristika.cz/tips/detail/75

 

Lovoš

Lovoš je mohutná dvouvrcholová hora s unikátními výhledy do širokého okolí. Právě kvůli těmto nádherným výhledům byla na jejím vrcholu již v roce 1892 postavena kamenná rozhledna. Dnes tam stojí turistická chata s občerstvením a ubytováním. V úpatí Lovoše lze ještě navštívit středověký gotický hrad Oparno, dnes zříceninu, na kterém měla údajně věštit i kněžna Libuše…

Lovoš

Více na  http://www.fototuristika.cz/tips/detail/102

 

Sedlo

Další zajímavým vrchem je Sedlo nacházející se nedaleko města Úštěk. Doslova dominuje svou výškou i mohutností nad okolní krajinou. I zde jde o poměrně náročný výstup, tentokráte už po značené turistické cestě. Celý vrch i s plochým vrcholem je sice zalesněný, ale díky několika skalním vyhlídkám jsou zvláště za dobré viditelnosti až neskutečně nádherné a daleké výhledy.

Sedlo

Více na  http://www.fototuristika.cz/tips/detail/399
 

Oblík

Ze všech tipů je nejsnadnější výstup na Oblík. Je proslulý svou jedinečnou stepní vegetací. Roste zde řada chráněných druhů rostlin a žije zde také mnoho vzácných živočichů a ptáků. I proto je tu už od roku 1967 zřízena národní přírodní rezervace. Nejkrásnější je asi v létě, kdy na jeho vrcholu rozkvete nespočet druhů barevné květeny. Z jeho vrcholu se naskýtá téměř kruhový výhled na zdejší krajinu.

Oblík

 Více na http://www.fototuristika.cz/tips/detail/106

Nové články

Zobrazit vše
Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Ve svých oblíbených botách jste toho už hodně nachodili a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát? Poradíme vám, jak udržet vaše boty ve formě, abyste si mohli dopřát ještě spoustu společných kilometrů.

8. profesní setkání magazínu Best of

8. profesní setkání magazínu Best of

V klubu Mecca se uskutečnilo 8. profesní setkání magazínu Best of za účasti celé řady významných osobností i celebrit.

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Nová galerie zve na první výstavu trochu tajemně, mottem „Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Na křtu kvasných nápojů se Vlastimil Harapes proměnil v Baccha, boha vína...

Jedenáctka fandí cyklistům

Jedenáctka fandí cyklistům

Pomocí mapy máte možnost si naplánovat celodenní rodinný výlet a na své si přijdou opravdu všichni...