5 tipů na výlet v krajině Kokořínska - 1.část

Fototuristika.cz má pro vás několik zajímavých tipů na výlet v krásné krajině pískovcových skal Kokořínska.

Přes zimu jsou obvykle zavřeny skoro všechny hrady, zámky i rozhledny.  Pokud tedy zrovna nepojedete někam lyžovat, a přesto chcete strávit některý z víkendových dnů v přírodě, má pro vás Fototuristika.cz několik zajímavých tipů.

Dnes se zaměříme na jednu z nejkrásnějších oblastí u nás, krajinu Kokořínska, kterou jsme osobně již z větší části prošli a vybrali z ní tato výletní místa:

Skalní město u Konrádova

Tento výlet potěší všechny milovníky skal a tedy typické kokořínské krajiny. Neustálý pohled vzhůru na fascinující mohutné skalní bloky pískovcových skal vám možná později zapříčiní menší bolesti v oblasti krku, ale určitě to bude stát za to. Nedá se tomu totiž odolat a pořád vás to nutí se dívat nahoru…

Skalní město u Konrádova

Více na http://www.fototuristika.cz/tips/detail/207

 

Cinibulkova stezka, Mšensko

Velice příjemný výletní okruh procházející nádhernou a romantickou přírodou Kokořínska začíná i končí ve městě Mšeno. Cestou uvidíte například pískovcové útvary Obří hlava a Žába, vozovou cestu vytesanou v pískovci, bývalé Švédské tábořiště, skalní bludiště, rokli s umělou jeskyní nebo vyhlídku na okolní krajinu. Cestou se rozhodně ani nestačíte nudit.

Cinibulkova stezka, Mšensko

Více na http://www.fototuristika.cz/tips/detail/865

 

Klácelka a Blaník

Zde na vás dýchne kus historie. Kouzelné místo s reliéfy, sochami a s jeskyní,  leží jen kousek za Mělníkem. Autorem pískovcových soch je Václav Levý, který má ještě v blízkém okolí další svá díla jako jsou Čertovy hlavy, Harfenice, Had nebo kapli sv. Maří Magdaleny.  

Klácelka a Blaník

Více na http://www.fototuristika.cz/tips/detail/192,  http://www.fototuristika.cz/tips/detail/317 a  http://www.fototuristika.cz/tips/detail/193

 

Čertova rokle

Jako byste se ocitli v jiném čase. Údolíčkem s pěknou roubenou chaloupkou vejdete do pohádkové Čertovy rokle, navštívíte Čertovu studánku a budete procházet jakoby nedotčenou přírodou s krásně zelenými mechy a se spoustou malých jehličnanů. Na výletním okruhu můžete ještě navštívit zříceninu Chudý hrádek, nejvyšší bod CHKO Kokořínska vrch Vlhošť, pomníček Járy Cimrmana a po hřebenu Martinských skal se vrátit zpět na začátek výletu.  

 Čertova rokle

Více na http://www.fototuristika.cz/tips/detail/154

 

Harasov

Navštivte pozůstatky hradu Harasov opředeného temnou legendou o krvomlýnské panně. Dodnes se dochovaly skalní sklepy ve stěnách skály s pozoruhodným skalním bytem s ochozem a stříškou. Zaujmou zde také dva obrovské kruhové symboly vytesané ve skále a reliéf ukřižovaného Ježíše Krista. Ze skal nad rybníkem je nádherný výhled na celé údolí Harasova.

Harasov

Více na http://www.fototuristika.cz/tips/detail/85

Nové články

Zobrazit vše
Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Ve svých oblíbených botách jste toho už hodně nachodili a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát? Poradíme vám, jak udržet vaše boty ve formě, abyste si mohli dopřát ještě spoustu společných kilometrů.

8. profesní setkání magazínu Best of

8. profesní setkání magazínu Best of

V klubu Mecca se uskutečnilo 8. profesní setkání magazínu Best of za účasti celé řady významných osobností i celebrit.

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Nová galerie zve na první výstavu trochu tajemně, mottem „Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Na křtu kvasných nápojů se Vlastimil Harapes proměnil v Baccha, boha vína...

Jedenáctka fandí cyklistům

Jedenáctka fandí cyklistům

Pomocí mapy máte možnost si naplánovat celodenní rodinný výlet a na své si přijdou opravdu všichni...