12 plus 12

12 plus 12 je charitativní osvětová kampaň o životě lidí s nemocí motýlích křídel.

Od od 6.6.2013 do 26.6.2013 se na na náměstí T.G.M. v Moravské Třebové představí fotografická výstava Lucie Robinson pro o.s. DebRa. 12 významných českých osobností s tanečníky Baletu Národního divadla na nich vyjadřují, co a jak cítí lidé s nemocí motýlích křídel, kterou se nadace zabývá. Outdoorová výstava je součástí 14. ročníku Fotofestivalu Moravská Třebová. Ten bude zahájen přednáškovým programem a vernisážemi v sobotu 29. června 2013.

12 plus 12 

12 plus 12

12 plus 12 je charitativní osvětová kampaň o životě lidí s nemocí motýlích křídel. Po tématu motýlích křídel a po pichlavých portrétech přišly na řadu pocity lidí s vzácnou vrozenou vadou kůže epidermolysis bullosa congenita. Vznikla nová sada unikátních fotografií, na nichž 12 významných českých osobností spolu s tanečníky Baletu Národního divadla vyjadřuje, co a jak cítí lidé s nemocí motýlích křídel. Autorkou fotografií je Lucie Robinson.

Každá z fotografií vyjadřuje konkrétní pocity, touhy, potřeby jako je naděje, láska, jedinečnost, potřeba pomoci. Společným prvkem fotografií je obvaz. Jako symbolika svázanosti, omezení lidí s nemocí motýlích křídel, ale také jako symbol ochrany, jejich “druhé kůže”.

12 plus 12 

Na otázku, kde se odráží název 12 plus 12, odpovídá autorka projektu Jitka Čvančarová: „Je to docela jednoduché - 12 osobností se stalo patrony 12 pacientů. Dosud jsme o EB informovali víceméně v rovině teoretické. Chceme konkrétněji ukázat, jak se opravdu žije s EB, co děti i dospělí s EB denně prožívají, čemu čelí, co mají za sebou, co potřebují k tomu, aby přežili a po čem třeba i touží. Proto své příběhy napsalo a souhlasilo s jejich zveřejněním 12 pacientů s EB. Lidé si v našem diáři, na výstavě či na webu mohou přečíst všech 12 příběhů“.


Oděvní tvorbou se podílela na vzniku fotografií i významná česká oděvní designérka Liběna Rochová. Ta podle svých slov považuje EB za jedno z nejhorších onemocnění, s jakým se setkala, a proto se ihned rozhodla pro spolupráci na osvětové kampani. Působivé, neotřelé fotografie jsou představeny v nástěnném kalendáři či v týdenním diáři.

12 plus 12


Lucie Robinson

Lucie Robinson je česká portrétní, výtvarná a módní fotografka. V rámci kampaní pro Louis Vuitton a další renomované značky spolupracovala s osobnostmi jako Pavlína Pořízková, Miloš Forman, nebo Helena Houdová. Její práce jsou pravidelně publikovány v časopisech od módních (Elle, Instyle ad.) až po ryze výtvarné (Wig Magazine London, Vision China apod.). V posledních letech se Lucie stále více věnuje vlastní výtvarné tvorbě, vystavovala mimo jiné v newyorském Museum of Arts and Design.

Informace o DebRA ČR a EB

Nové články

Zobrazit vše
Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Ve svých oblíbených botách jste toho už hodně nachodili a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát? Poradíme vám, jak udržet vaše boty ve formě, abyste si mohli dopřát ještě spoustu společných kilometrů.

8. profesní setkání magazínu Best of

8. profesní setkání magazínu Best of

V klubu Mecca se uskutečnilo 8. profesní setkání magazínu Best of za účasti celé řady významných osobností i celebrit.

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Nová galerie zve na první výstavu trochu tajemně, mottem „Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Na křtu kvasných nápojů se Vlastimil Harapes proměnil v Baccha, boha vína...

Jedenáctka fandí cyklistům

Jedenáctka fandí cyklistům

Pomocí mapy máte možnost si naplánovat celodenní rodinný výlet a na své si přijdou opravdu všichni...