Nejlepší voskové figuríny světa se utkají v Praze

V Praze se brzy rozpoutá válka voskových figurín.

V Praze se brzy rozpoutá válka voskových figurín. V rozmezí několika málo měsíců totiž v metropoli otevřou své pobočky dvě nejslavnější muzea vystavující figuríny celebrit, politiků a dalších osobností, tedy anglické Madame Tussauds i francouzské Grévin.

Nejlepší voskové figuríny světa se utkají v Praze

Muzeum Madame Tussauds by první návštěvníky v Praze mělo přivítat na konci letošního či začátkem příštího roku. Záměr otevřít zde v pořadí 13. pobočku celosvětové sítě potvrdila našemu portálu Sally Ann Wilkinsonová ze společnosti Merlin Entertainments Group, která muzea provozuje. “Ano, plánujeme zde otevřít novou atrakci pod značkou Madame Tussauds. Nyní dokončujeme detaily,” uvedla Wilkinsonová. Dodala, že výroba jediné figuríny stojí asi 4,5 milionu korun.

Společnost Merlin chce v Česku navázat především na úspěch voskových muzeí Madame Tussauds otevřených v roce 2011 ve Vídni a v Berlíně. “Praha je vzrušující místo, plné života i historie, které navštěvuje početná skupina mezinárodních turistů. Proto věříme, že bude také vhodným místem pro novou pobočku Madame Tussauds,” uvedl na konci loňského roku Chris Scurrah, ředitel rozvoje obchodu firmy Merlin.

Mnohem konkrétnější plány na expanzi do Prahy na středeční tiskové konferenci v Obecním domě oznámila francouzská společnost La Compagnie des Alpes, která provozuje proslulé muzeum Grévin s více než stoletou tradicí. To mohou návštěvníci prozatím navštívit v Paříži, v dubnu se otevře pobočka v kanadském Montrealu a jako třetí přijde na řadu Praha na jaře příštího roku. V Paříži navštíví muzeum ročně 800 000 návštěvníků a jedná se o nejnavštěvovanější nestátní instituci ve Francii.

Nejlepší voskové figuríny světa se utkají v PrazeVýroba figurín pro muzeum Grévin

Grévinovo voskové muzeum bude sídlit v Celetné ulici 15. Do přestavby a zařízení celého objektu s plochou 3 300 metrů čtverečních investuje firma asi 250 milionů korun. Sází přitom i na zapojení lokálních osobností. Součástí expozice by měly být voskové odlitky českých celebrit i historických osobností, například Jana Husa, Karla IV., Vladimíra Menšíka, Tomáše Bati nebo Emila Zátopka. Ze současníků se plánuje figurína Jaromíra Jágra i dalších hokejistů, prezidenta Miloše Zemana a primátora Bohuslava Svobody. Chybět nebude samozřejmě Václav Havel, ale také Krteček. Kromě toho bude možné si vyzkoušet výrobu voskových figurín a vedle muzea vznikne také kavárna v pařížském stylu. Vstupné se bude pohybovat kolem 250 korun.

Nejlepší voskové figuríny světa se utkají v Praze Nicolas Cage v muzeu Grévin

Zahraniční muzea budou velkou konkurencí především pro již existující podnik. Již 16. sezónu totiž nedaleko Můstku funguje Muzeum voskových figurín, za kterým stojí několikaleté úsilí Zdeňka Kočíka.

Nejlepší voskové figuríny světa se utkají v Prazev muzeu voskových figurín

Autoři: Lukáš Rozmajzl a Josef Šachta

Zdroj: citybee.cz

logo CityBee
 Inspirativní volnočasový portál pro ty, co chtějí vážně prožít Prahu.

Nové články

Zobrazit vše
Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Ve svých oblíbených botách jste toho už hodně nachodili a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát? Poradíme vám, jak udržet vaše boty ve formě, abyste si mohli dopřát ještě spoustu společných kilometrů.

8. profesní setkání magazínu Best of

8. profesní setkání magazínu Best of

V klubu Mecca se uskutečnilo 8. profesní setkání magazínu Best of za účasti celé řady významných osobností i celebrit.

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Nová galerie zve na první výstavu trochu tajemně, mottem „Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Na křtu kvasných nápojů se Vlastimil Harapes proměnil v Baccha, boha vína...

Jedenáctka fandí cyklistům

Jedenáctka fandí cyklistům

Pomocí mapy máte možnost si naplánovat celodenní rodinný výlet a na své si přijdou opravdu všichni...