Nasajte neopakovatelné kouzlo pražských tržnic a blešáků

Běžte prošmejdit pražské tržnice...

Do obchodních center chodí dárky nakupovat každý a tím pádem je to strašná otrava. Běžte raději prošmejdit pražské tržnice. O SAPĚ se už psalo stokrát, ostatně i my ji máme rádi, v Praze se ale skrývají další zákoutí, kde můžete sehnat originální dárky a ještě si to aspoň trochu užít. Sami jsme navštívili 5 tržnic. Zjistěte, do které zavítat a které se radši vyhnout.

Nasajte neopakovatelné kouzlo pražských tržnic a blešáků 

1. Holešovická tržnice

Současnému účelu slouží areál blízko holešovického přístavu od roku 1983. Po dobu sta let předtím fungoval jako městská jatka. Dnes tady seženete prakticky cokoliv - od renomovaných firem přes obchůdky s oblečením, zeleninový trh po všudypřítomné asijské trhovce. Až budete mít nakupování plné zuby, zajděte na něco dobrého do restaurace SaSaZu. Její šéfkuchař Shahaf Shabtay je už několik let zařazován mezi pět nejlepších kuchařů působících v Česku.

Holešovická tržnice 

2. Dvůr

Dvůr najdete v Kobylisích a navštívit jej můžete každé úterý, středu a pátek od 9 do 18 hodin. Koncept projektu vychází z myšlenky majitelů vytvořit prostor, kde si budou zákazníci moci vybrat kvalitní potraviny od malých domácích prodejců nebo si jen tak sednout na kafe a na chvilku si odpočinout od městského ruchu. Na rozdíl od farmářských trhů, které byly poslední dobou kritizovány, dbají majitelé na to, aby se ve Dvoře prodávaly skutečně pouze kvalitní produkty od malovýrobců.

 Dvůr

3. Havelská tržnice

Leží na půl cesty mezi Staromákem a Václavákem, tudíž je vyhledávaným cílem turistů. To se pak částečně odráží i v sortimentu, který zde nalezneme, o suvenýry z Prahy tu není nouze. Zbytek pak na první pohled tvoří stánky se zeleninou. Když si ale dáte tu práci a zahnete do přilehlého podloubí, objevíte malé obchůdky s nejrůznějšími exotickými potravinami z celého světa.

Havelská tržnice 

4. Bleší trhy Kolbenova

Rozjeďte se v sobotu nebo neděli od 7 do 14 hodin do areálu bývalého ČKD Kolbenova a nestačíte se divit, co všechno tu nakoupíte. Ne náhodou se jedná o největší bleší trhy v Evropě. Seženete tady knihy, nové i použité nářadí a oblečení, nábytek, květiny a takhle by se dalo pokračovat do nekonečna. Nejlépe bude, když se sem vypravíte, vstup je sice zpoplatněný, ale jde pouze o 20 korun.

Bleší trhy Kolbenova 

5. Vinohradská tržnice

Asi největší zklamání. Tržnice byla v roce 1902 přestavěna z objektu bývalé továrny na mlýnské stroje. V současné době je po rekonstrukci, která téměř vymazala vliv industriální architektury a z interiéru místa vytvořila sterilní prostředí, zaměnitelné s kterýmkoliv obchodním domem. Po vzniku obchoďáků Flora navíc odešli i nájemci komerčních prostor. Vinohradský pavilon tak zeje prázdnotou, nenajdete tu nic než kavárnu, kadeřnictví a několik předražených obchodů. Podle našich informací však tento prostor brzy získá novou tvář.

Vinohradská tržnice

Zdroj: citybee.cz

logo CityBee
 Inspirativní volnočasový portál pro ty, co chtějí vážně prožít Prahu.

Nové články

Zobrazit vše
Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Ve svých oblíbených botách jste toho už hodně nachodili a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát? Poradíme vám, jak udržet vaše boty ve formě, abyste si mohli dopřát ještě spoustu společných kilometrů.

8. profesní setkání magazínu Best of

8. profesní setkání magazínu Best of

V klubu Mecca se uskutečnilo 8. profesní setkání magazínu Best of za účasti celé řady významných osobností i celebrit.

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Nová galerie zve na první výstavu trochu tajemně, mottem „Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Na křtu kvasných nápojů se Vlastimil Harapes proměnil v Baccha, boha vína...

Jedenáctka fandí cyklistům

Jedenáctka fandí cyklistům

Pomocí mapy máte možnost si naplánovat celodenní rodinný výlet a na své si přijdou opravdu všichni...