Amerika v Praze - 1.část

Víme, kde mají nejlepší hambáče a vanilkovou kolu...

Přibývají restaurace, v jejichž interiéru si připadáte jako v retro americkém bistru, ačkoliv za hamburger zaplatíte slušnou částku.  Kam se v Praze vydat, když si chcete alespoň jeden večer připadat jako v americkém seriálu? 

Amerika v Praze

Když se řekne americké jídlo, mnozí si představí KFC a Mekáč. Především tyto dva fastfoody si totiž v 90. letech Češi oblíbili. V posledních letech se ale objevují i jiné typy amerických restaurací a klubů. Hamburgery a sladké nápoje sice zůstávají, ale jde o zcela jinou kvalitu. Vypadá to, že Pražané si nejrůznější americké podniky zamilovali.

Amerika v Praze

Možná se zkrátka chceme cítit jako v některém z našich oblíbených seriálů - popíjet vanilkovou Colu dlouhým brčkem, jíst obří hamburger a sedět v červeném boxu. Gabriela Blahoušová pracující pro pražské Hard Rock Cafe má jasno: "Česká veřejnost a hlavně tzv. střední třída očekává za své peníze odpovídající kvalitu jak pokrmu a pití, tak obsluhy. A tu najde právě v amerických restauracích, pro které je obsluha a kvalita pokrmu prioritou. Synonymum americká kuchyňce = Mekáč naštěstí ustupuje. Lidé začínají rozpoznávat, že v amerických restauracích dostanou jídlo, které je nejen dostatečně nasytí, ale i uchvátí svou kvalitou."

Amerika v Praze

Dokonalý retro styl v Jamesu Deanovi

Jedna z nejnovějších restaurací ve stylu amerického retra je James Dean poblíž náměstí Republiky. Jakmile projdete dveřmi, ocitnete se v USA v padesátých letech. A o tom, že se nacházíte v Americe, nebudete mít nejmenší pochyby, vše je totiž vyladěno do nejmenších detailů! Od jídelních lístků až po oblečení personálu. Neschází ani klasický jukebox s gramofonovými deskami. A pokud vám hamburgery a koktejly nestačí, můžete se přemístit do sklepních prostor, kde se nachází taneční klub.

Amerika v Praze

A co můžeme z Jamese Deana doporučit? Rozhodně si nezapomeňte důkladně prohlédnout nápojový lístek, jsou zde k dostání všemožné limonády, čaje a koktejly, které Američané zbožňují, ale v ČR se k nim hned tak nedostanete.

Amerika v Praze 

James Dean není ovšem jedinou takovou restaurací v Praze. O tom ale až v příštím článku…

 

Zdroj: citybee.cz

logo CityBee
 Inspirativní volnočasový portál pro ty, co chtějí vážně prožít Prahu.

Nové články

Zobrazit vše
Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Ve svých oblíbených botách jste toho už hodně nachodili a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát? Poradíme vám, jak udržet vaše boty ve formě, abyste si mohli dopřát ještě spoustu společných kilometrů.

8. profesní setkání magazínu Best of

8. profesní setkání magazínu Best of

V klubu Mecca se uskutečnilo 8. profesní setkání magazínu Best of za účasti celé řady významných osobností i celebrit.

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Nová galerie zve na první výstavu trochu tajemně, mottem „Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Na křtu kvasných nápojů se Vlastimil Harapes proměnil v Baccha, boha vína...

Jedenáctka fandí cyklistům

Jedenáctka fandí cyklistům

Pomocí mapy máte možnost si naplánovat celodenní rodinný výlet a na své si přijdou opravdu všichni...