Jak na fotoreportáž: Díl 1. Zkuste to !

Fotíte rádi přírodu, památky, rodinu nebo cokoliv jiného. Zaměříte na daný objekt svůj fotoaparát a zmáčknete spoušť. Je to v podstatě jednoduché.

Fotíte rádi přírodu, památky, rodinu nebo cokoliv jiného. Zaměříte na daný objekt svůj fotoaparát a zmáčknete spoušť. Je to v podstatě jednoduché. Ti, kteří chtějí dosáhnout lepších výsledků, zkoumají navíc různé úhly pohledů, vzdáleností a dalších nezbytných věcí pro pořízení kompozičně dobře vyvážené fotky. Někteří dokonce mají již vytipovaná místa či objekty, kam přijdou v ideální hodinu a za ideálních podmínek a nafotí pouze jediný motiv, který ale pak stojí za to.

Jak

Zkusili jste však někdy udělat z fotek příběh? Zachytit začátek, průběh i konec nějaké akce v určitém časovém úseku? Při této činnosti můžete totiž odhalit vaše další skryté tvůrčí schopnosti. Zjistíte, že je to něco trošku jiného, než běžné focení, že je to zábavné a vzrušující zároveň. Samo vás to vtáhne přímo do děje dané akce.

Jak

Rozhodování je dílem okamžiku a výhodou je znalost prostředí a typu akce. U fotoreportáže musíte intuitivně reagovat, předvídat jak se daná akce bude vyvíjet, kam se postavit a kam zase přemístit, abyste zachytili ty nejdůležitější a nejatraktivnější okamžiky.

Jak

Již jedna pořízená fotoreportáž vám dodá spoustu zkušeností do další fotoreportáže i do běžného focení. Je několik věcí, které je dobré vědět a lze se na ně částečně připravit.

O tom ale až příště…

Nové články

Zobrazit vše
Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Ve svých oblíbených botách jste toho už hodně nachodili a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát? Poradíme vám, jak udržet vaše boty ve formě, abyste si mohli dopřát ještě spoustu společných kilometrů.

8. profesní setkání magazínu Best of

8. profesní setkání magazínu Best of

V klubu Mecca se uskutečnilo 8. profesní setkání magazínu Best of za účasti celé řady významných osobností i celebrit.

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Nová galerie zve na první výstavu trochu tajemně, mottem „Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Na křtu kvasných nápojů se Vlastimil Harapes proměnil v Baccha, boha vína...

Jedenáctka fandí cyklistům

Jedenáctka fandí cyklistům

Pomocí mapy máte možnost si naplánovat celodenní rodinný výlet a na své si přijdou opravdu všichni...