5 jazzových klubů, kde dostanete parádní nářez živé muziky

V Praze je nádherných jazzových a bluesových klubů spousta. Vybrali jsme pro vás pět z nich.

Posloucháte určitě muziku celý život. Možná podvědomě cítíte, že by to chtělo nějakou změnu. Možná se vám zdá, že jste už všechno tak nějak slyšeli a že je to pořád to samé. Třeba už máte dost silných středních proudů. Anebo tu máte návštěvu z ciziny, kterou pravděpodobně neuctíte Ivetou Bartošovou, bratry Nedvědovými ani medvědy v ZOO. Nabízíme vám špičkovou autentickou muziku ve skvělém prostředí. V Praze je nádherných jazzových a bluesových klubů spousta. Vybrali jsme pro vás pět z nich.

5 jazzových klubů, kde dostanete parádní nářez živé muziky

Nevěřte tomu, že jazzové kluby nejsou pro vás a že se tam hraje jen náročná muzika pro ještě náročnější posluchače. Zkuste to a uvidíte, že jsou v Praze místa, kde každý večer dostanete parádní nářez živé muziky hrané s plným nasazením. Najdete muzikanty, kteří vám rádi dají kus sebe, když budete poslouchat srdcem. Věřte, stojí to za to!
 

Reduta  
Národní 20

Reduta 

Nejstarší a dá se říci kultovní jazzový klub v Praze. Pohodlně se usadíte v rudém plyši a dýchne na vás bezva atmosféra. Historie by mohla vyprávět. Je asi málo českých jazzmanů, kteří tu nehráli. A vystoupila zde i spousta světových hvězd. Hudební nadání tu ukázal i americký prezident Bill Clinton, když dostal od Václava Havla saxofon. Obamu v tomhle baráku asi neuslyšíte, zato výběr toho nejlepšího, co je u nás v jazzu a blues ke slyšení, rozhodně ano.
 

Jazz Dock  
Janáčkovo nábřeží 2

Jazz Dock

Skvělý nápad i jeho realizace. Jeden z nejmladších jazz klubů v Praze. Je na náplavce na Smíchově, velmi moderně řešený a odhlučněný tak dobře, že nikomu nevadí víkendová jam session i dlouho přes půlnoc. Kolem vás jezdí parníky a kromě hudby si můžete vychutnat i různé dobroty a kvalitní nápoje. Na koncert se dá přijet třeba i vlastní lodí, ukotvit ji pod schody a je to. Takhle jsme byli jednou v Jazz  Docku přes den na pivku, když jsme se nevešli s lodí do plavební komory a museli čekat na další. Už dlouho mi pivko tak nechutnalo!
 

U Malého Glena
Karmelitská 23

U Malého Glena
foto zdroj:informuji.cz

Malostranský klub, orientovaný doposud spíše na anglosaskou klientelu. Slušela by mu malá změna, protože toto místo stojí rozhodně za to. V přízemí je kvalitní restaurace, v suterénu pak malý bar a hudební klubík jako dlaň. Je malinký, doslova pro pár lidí, ale o to jste muzikantům blíž, o to může být zážitek silnější. Sednout si tam takhle s dobrým vínkem a užít si ze dvou metrů třeba Robert Balzar Trio, to opravdu nemá ani tu nejmenší chybu.
 

Jazz & Blues Club Ungelt
Týn 2

jazz & Blues Club Ungelt
 foto zdroj:cz.prague-stay.com

Jeden z tradičních pražských klubů. Večerní koncertík je hezkým zážitkem v kamenných klenutých sklepních místnostech doslova v srdci Starého města. Centrovatější centrum Prahy už asi není. Suterén s nepatrným závanem stařinky a plísničky, na kterou si ale rychle zvyknete. Nevadí, je původní. Nevadí ani muzikantům, někteří z nich v Ungeltu hrají i mnohokrát do měsíce.
 

Blues sklep
Liliová 10

Blues sklep
foto zdroj:petrsmetacek

Nádherný sklepní prostor hluboko pod Starým městem. Zážitek je už jen se sem podívat. Před revolucí tu býval Moravský sklípek a vystupovaly cimbálovky. To bylo taky bezva. Teď je to bluesový klub s vynikající dramaturgií, kde se můžete slyšet spoustu parádní muziky nejrůznějších žánrů. A skvěle a často i dlouho zapařit.

 

Zdroj: citybee.cz

logo CityBee
 Inspirativní volnočasový portál pro ty, co chtějí vážně prožít Prahu.

Nové články

Zobrazit vše
Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Ve svých oblíbených botách jste toho už hodně nachodili a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát? Poradíme vám, jak udržet vaše boty ve formě, abyste si mohli dopřát ještě spoustu společných kilometrů.

8. profesní setkání magazínu Best of

8. profesní setkání magazínu Best of

V klubu Mecca se uskutečnilo 8. profesní setkání magazínu Best of za účasti celé řady významných osobností i celebrit.

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Nová galerie zve na první výstavu trochu tajemně, mottem „Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Na křtu kvasných nápojů se Vlastimil Harapes proměnil v Baccha, boha vína...

Jedenáctka fandí cyklistům

Jedenáctka fandí cyklistům

Pomocí mapy máte možnost si naplánovat celodenní rodinný výlet a na své si přijdou opravdu všichni...