5 zastávek MHD, na kterých stojí za to vystoupit

Nad čím má člověk pořád přemýšlet při věčném čekání na autobus, na tramvaj, na metro, na přívoz nebo na lanovou dráhu?

Nad čím má člověk pořád přemýšlet při věčném čekání na autobus, na tramvaj, na metro, na přívoz nebo na lanovou dráhu? Někde ani přemýšlet nemusí, protože má krásný výhled, někde přemýšlet nemůže, protože do něj strkají stovky lidí a navíc neví, odkud mu daný dopravní prostředek jede. Někde jde přemýšlení samo, protože ho obklopují samé intelektuální skvosty, jinde se myšlenky samy zastaví, protože mu dech vyrazí okolní design nebo barvy. Chcete vědět, kde vás bude bavit čekat na MHD? Koukněte se níže...
 

 NEJVZDĚLANĚJŠÍ: Staroměstská

NEJVZDĚLANĚJŠÍ: Staroměstská

Na tuhle tramvajovou zastávku (nebo také stanici metra) někdy dojel asi každý pražský student, ale také ten, kdo rád čte nebo má rád kulturu. Zhruba sto až dvě stě metrů to z tramvajového můstku, kam se dostanete číslem 17 nebo 18, dojdete do "Rudolfa", kde se konají jak klasické koncerty, tak originální umělecké výstavy. Napravo od, přes ulici Rudolfinu stojí "Filda" Univerzity Karlovy, kde jsou dokonce i o prázdninách otevřené dveře na studentskou výstavu. Vedle Filozofické fakulty zase stojí Uměleckoprůmyslové muzeum, kde probíhají dvě expozice. Za ním už vejdete do Židovského města. Na druhé stranu od Rudolfina, přímo vedle tramvají je Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze a když trochu popojdete do staroměstských uliček, narazíte na Městskou knihovnu a její galerii. A ještě dál u Karlova mostu stojí už od 17. století Klementinum.

 
NEJLEPŠÍ DESIGN: Střížkov

NEJLEPŠÍ DESIGN: Střížkov

Jedna z nejnovějších zastávek pražského metra je neobvyklým architektonickým skvostem z francouzského skla a oceli. Vysokou konstrukci připomínající (vel)rybu nebo kapku vody stoprocentně při svém cestování MHD nepřehlédnete. Svým designem stavba natolik zaujala Evropskou asociaci ocelových konstrukcí, že jí v Barceloně udělili mezinárodní ocenění za vzhled.

NEJLEPŠÍ DESIGN: Střížkov

Díky architektovi Patriku Kotasovi se tak Střížkov zařadil vedle takových staveb, jako jsou například centrální kurty ve Wimbledonu nebo Evropský soudní dvůr v Lucemburku. Proto mějte oči otevřené a nenechte si ujít krásné sluneční variace denního světla. S čím se asi příště pochlubí architekti na chystaných linkách D a E? Zdá se, že je efektní použití skla a oceli ta správná volba.

 
NEJBAREVNĚJŠÍ: Belárie

NEJBAREVNĚJŠÍ: Belárie

Dostanete-li se někdy tramvají až za Braník, vystupte na zastávce Belárie a vydejte se pěšky směrem k Modřanské škole. Půjdete podél jedné z nejoriginálnějších zdí v Praze celou pokreslenou graffiti. Tvořit své pouliční umění je tady totiž legální a objevíte zde kromě nesmělých prvních pokusů i vskutku originální díla. Nám se nejvíc zamlouvá fotbalista v nadživotní velikosti, který měl v uchu místo náušnice zavěšené kopačky.
 

NEJRUŠNĚJŠÍ: Karlovo náměstí

NEJRUŠNĚJŠÍ: Karlovo náměstí

O nejrušnější zastávku v Praze spolu soupeří I.P.Pavlova a Karlovo náměstí. Ípák (pro ty starší Pavlák) vítězí nejrušnějším metrem, jak dokázal přepravní průzkum z roku 2008, Karlák (nebo také Moráň) vítězí v bitvě tramvajové. Zatímco metro jezdí na I.P.Pavlova jedno, na Karlovo náměstí a Moráni se aktuálně střetává 14 tramvajových linek, tři autobusové a všechno to v podzemí podtrhává žluté metro. Jak ale dokazuje naše zkušenost z úterního rána, ani nabušené jízdní řády vám v Praze nezajistí plynulou a včasnou dopravu. Na takovou osmnáctku jsme dnes čekali čtvrt hodiny od chvíle, kdy měla podle řádu přijet.
 

NEJHEZČÍ VÝHLED: Nebozízek

NEJHEZČÍ VÝHLED: Nebozízek

Kouknete se doleva, uvidíte legendární Pražský hrad a Katedrálu sv. Víta. Podíváte se před sebe, rozprostře se pod vámi celá Praha. Kouknete se doprava, objevíte krásu přírody v centru města. Přesně tak vypadá zastávka s nejhezčím výhledem v Praze - Nebozízek. Tato mezistanice na Petřín je hojně navštěvovaná kvůli pěknému výhledu stejně jako díky atraktivitě, kterou v sobě má jízda lanovkou. Výhodou je, že se v okolí stanice nachází dvě restaurace. Pivo je zde sice dražší, jednou za čas se však zajít na něj vyplatí.

foto: Petřínské terasy, DPP, fototuristika.cz

 

Zdroj: citybee.cz

logo CityBee
 Inspirativní volnočasový portál pro ty, co chtějí vážně prožít Prahu.

Nové články

Zobrazit vše
Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Ve svých oblíbených botách jste toho už hodně nachodili a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát? Poradíme vám, jak udržet vaše boty ve formě, abyste si mohli dopřát ještě spoustu společných kilometrů.

8. profesní setkání magazínu Best of

8. profesní setkání magazínu Best of

V klubu Mecca se uskutečnilo 8. profesní setkání magazínu Best of za účasti celé řady významných osobností i celebrit.

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Nová galerie zve na první výstavu trochu tajemně, mottem „Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Na křtu kvasných nápojů se Vlastimil Harapes proměnil v Baccha, boha vína...

Jedenáctka fandí cyklistům

Jedenáctka fandí cyklistům

Pomocí mapy máte možnost si naplánovat celodenní rodinný výlet a na své si přijdou opravdu všichni...