Opomíjené vrcholy

Objevovat zapomenutá a opomíjená místa nese v sobě kus dobrodružství a neskutečné kouzlo okamžiku, když tam člověk přijde.

Objevovat zapomenutá a opomíjená místa nese v sobě kus dobrodružství a neskutečné kouzlo okamžiku, když tam člověk přijde. Tato místa jsou obvykle méně navštěvovaná a některá v sobě zachovávají hodně z původního rázu.

Opomíjené vrcholy

V dnešní době a velkém rozmachu turistiky sice takových míst ubývá, ale stále se ještě najdou. Určitě ale na ně nepůjdete po turisticky značených cestách, neboť jsou většinou hůře přístupná.

Opomíjené vrcholy

Zvláštní kapitolou jsou různé vyvýšeniny. Lidi už odpradávna lákalo vyjít na nějaký kopec a s oblibou se rozhlížet po krajině. Vždyť i takhle nějak podle pověsti vyšel na horu Říp praotec Čech a vybral nám tuto zemi.

Opomíjené vrcholy

Doslova rájem takových vyvýšenin je sopečná krajina Českého středohoří s mnoha horami, vrchy, kopci a kopečky.

Opomíjené vrcholy

Na mnohé vedou turisticky značené cesty a jsou tudíž i hojně navštěvované. Příkladem může být Milešovka, nejvyšší hora Českého středohoří nebo mohutný Lovoš, na kterých se určitě sami cítit nebudete.                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Opomíjené vrcholy                                                          

Jsou ale vrchy, kam oficiální značená cesta nevede, cestičky už nejsou tolik vyšlapané a schůdné, přesto se můžeme na jejich vrcholu cítit mnohem lépe a svobodněji, než třeba na zmiňované Milešovce. K takovým vrchům můžeme přiřadit „nerozlučnou“ dvojici Srdov a Brník, jež jsou od sebe odděleny pouhou rozsedlinou.

Opomíjené vrcholy

Leží sice ve stínu sousedního známého a dosti navštěvovaného Oblíku, ale pokud na ně vylezete, budete uchváceni tou atmosférou místa a úžasnými výhledy na všechny strany, které nemá ani Oblík.

Opomíjené vrcholy

Žádné vzrostlé stromy, které by překážely ve výhledu, žádní hluční turisté, jen Vy a toto neobyčejné místo. Srdov je impozantní svým neobyčejným asi 100 metrů dlouhým vrcholovým hřebenem.

Opomíjené vrcholy

Brník je sice o pár metrů nižší a rozlohou menší, ale zase více skalnatější, což je vidět zejména z jižní strany. Oba jsou součástí cenného komplexu stepních a lesostepních ekosystémů a měly by se na nich nacházet i energetická místa.

Opomíjené vrcholy

Fototuristika.cz se proto rozhodla tyto dva vrchy trochu zviditelnit a na Srdov i Brník umístila vrcholové knihy.

Opomíjené vrcholy

Teď může každý návštěvník těchto vrchů po výstupu na jejich vrchol poodhalit a popsat své první pocity a dojmy do vrcholové knihy a sám si přečíst i zápisky lidí, kteří tu již byli.

Opomíjené vrcholy

Nové články

Zobrazit vše
Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Udržte své boty ve formě v 5 krocích

Ve svých oblíbených botách jste toho už hodně nachodili a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát? Poradíme vám, jak udržet vaše boty ve formě, abyste si mohli dopřát ještě spoustu společných kilometrů.

8. profesní setkání magazínu Best of

8. profesní setkání magazínu Best of

V klubu Mecca se uskutečnilo 8. profesní setkání magazínu Best of za účasti celé řady významných osobností i celebrit.

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

„Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Nová galerie zve na první výstavu trochu tajemně, mottem „Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…“

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Zdravý program, který vás roztančí, tvrdí Vlastimil Harapes

Na křtu kvasných nápojů se Vlastimil Harapes proměnil v Baccha, boha vína...

Jedenáctka fandí cyklistům

Jedenáctka fandí cyklistům

Pomocí mapy máte možnost si naplánovat celodenní rodinný výlet a na své si přijdou opravdu všichni...